Kripto HaberleriAltcoinShiba Inu (SHIB) Yatırımcılarının Ne Kadarı Zararda?

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarının Ne Kadarı Zararda?

Takip et

Meme odaklı kripto para birimi fırtınasına sonradan katılan ancak bunların ilki olarak görülen Dogecoin’i (DOGE) bile geride bırakan SHIB, kesinlikle son dönemde popülerlik rekorları kırdı. SHIB, %300’lük yükselişinden sonra hafif bir duraksama yaşasa da an itibarıyla yeniden hareketlendi ve son 24 saat içerisinde %12 yükseliş yaşıyor.

SHIB Yatırımcılarının Sadece %20’si Zararda

SHIB’in bu son hareketi ile beraber aslında tepeden alım yapanların büyük bir kısmının bile zarar etmekten kurtulduğu görülmekte.

Şu an için önde gelen kripto para borsalarına bakıldığında alım emirlerinin sayı olarak satış emirlerini geride bırakmaya başladığı görülüyor. Buna ek olarak yatırımcıların neredeyse %80’i, zaman ve alım fiyatına bakıldığında kazançlı duruma geçmiş gibi gözüküyor.

Aslında bu durum yine Elon Musk sayesinde mümkün oldu. Musk, elinde roket tutan bir Shiba Inu çizimini Twitter üzerinden paylaşarak bunun fiyatının dakikalar içerisinde %15 yükselmesini sağladı. Elon Musk’ın özellikle DOGE fiyatı için yaptıkları sonrasında artık tweetlerinin DOGE’u etkilememesi, başka kripto paralara yönelmesini sağlamıştı. SHIB ile FLOKI de kesinlikle bunlardan ikisi ve DOGE kopyası projeler çoğalmaya devam ediyor.

SHIB aslında DOGE’a göre daha fazla kullanım alanı üretmeye çalışıyor ve geliştiriciler Shibotoshi isimli NFT koleksiyonuna ek olarak kendi merkeziyetsiz kripto para borsalarını da tanıttı. Bütün bu gelişmeler SHIB için kullanım amacı ve tanınırlık yaratmakta. Bu da %80’lik genel kazanç oranının sebeplerinden birisi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları