BorsaHaberler

Sıcak Gelişme: ABD’nin Gözü Bu Sefer En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisine Çevrildi!

The Wall Street Journal tarafından aktarılan bilgilere göre SEC, hedef tahtasına Uniswap'i oturttu.

Kripto para sektörüne yönelik regülasyonları inanılmaz bir hızla arttıran ve Ripple’a dava açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yakın zamanda duracak gibi gözükmüyor. SEC’nin yeni başkanı Gary Gensler, kripto para sektörünün daha sıkı regüle edilmesi gerektiğini belirttiği açıklamasından çok kısa süre sonra ise bir merkeziyetsiz borsaya soruşturma açmış olabilir.

WSJ tarafından aktarılan bilgilere göre SEC, dünyanın en büyük merkeziyetsiz kripto para borsalarından Uniswap’e yönelik inceleme başlattı. SEC’nin özellikle Uniswap’in nasıl kullanıldığı ve aktif alım satımların nasıl yapılıp piyasanın nasıl oluştuğu hakkında bilgi talep ettiği belirtiliyor.

SEC Başkanı, Tehdidi Günler Öncesinden Yaptı

Gary Gensler kısa süre önce yapılan açıklamasında DeFi piyasalarına dikkat edeceklerini ve bunları regüle edeceklerini belirtti. Bazı DeFi projelerinin “ödül gibi teşvikler de verdiğini” belirten Gensler o tarihlerde direkt olarak Uniswap’in airdrop etkinliğini hedef gösterdi. Bu açıklamanın devamında Uniswap’e yönelik inceleme başlatılması ise şaşırtıcı olmadı. Bunların merkeziyetsiz gözüktüğünü ancak başka açılardan bakıldığında yüksek derecede merkezi olduğunu belirten Gensler, bunun bir yanıltmaca olduğunu ima etmişti.

Uniswap şu an net veya direkt bir risk altında olmasa da SEC’nin bilgi talebinde bulunması işlerin ciddileştiğini gösteriyor. Uniswap iki farklı yapıya sahip ve birisinin kurucusu ile CEO’su olurken tamamen merkezsiz olan Uniswap Markets’in herhangi bir merkezi yok ve bunun regüle edilmesi sanılandan zor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Bi bitmediniz amk daka başı bir şey cikariyonuz

Ysf

Bi düşün la yakamizdan kan emici köpekler


Başa dön tuşu