Kripto HaberleriAltcoinSıcak Gelişme: Arbitrum'dan Bugünkü ARB Olayları ile İlgili Açıklama Geldi!

Sıcak Gelişme: Arbitrum’dan Bugünkü ARB Olayları ile İlgili Açıklama Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Günün sıcak konularından Arbitrum (ARB) Vakfı’na verilmesi oylanan 750 milyon adet ARB tokeni ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Kripto para geliştiricileri Arbitrum Vakfı’na 750 milyon ARB token tahsisi önerisini çevreleyen son tartışmalara yanıt olarak resmi bir açıklama yayınladı.

Açıklamanın ilk bölümüne göre, Arbitrum’un arkasındaki ekip, topluluk içinde gerçekleşen hararetli tartışmanın farkında ve merkeziyetsiz yönetimin amaçlandığı gibi işlediğini söyledi. Ekip, en iyi sonuçlara ulaşmak için topluluğun katkısının çok önemli olduğunu da ekledi.

Açıklamanın ikinci bölümü, tartışmalara yol açan teklif olan AIP-1’in onay sürecine ilişkin şeffaflık taleplerini ele alıyor. Vakıf, DAO lansmanlarında bazı kararların kapsamlı bir lansmandan önce ve bununla bağlantılı olarak alınması gerektiğini açıklayarak ek bir bağlam sundu.

Ekibe göre AIP-1’in amacı, ilk kararlar konusunda topluluğun katılımını sağlamak ve nihayetinde token sahiplerinin DAO oylaması yoluyla ilk kararları ve çerçeveyi onaylayarak desteklerini göstermelerini sağlamaktı.

ARB fiyatında son yaşanan gelişmeye yanıt olarak kısmi bir toparlanma yaşanıyor gibi görünüyor.
İlgili Haber
Arbitrum (ARB) Skandalında Yeni Bir Gerçek Daha Ortaya Çıktı: Fiyatta Düşüş Yaşanıyor!

Arbitrum Geliştiricileri, ARB Satışı Yapmadığını Açıkladı

Açıklamada ayrıca, topluluk tarafından sorulan iki temel soruya da açıklık getirildi. İlk olarak, açıklamaya göre ARB Vakıf 50 milyon ARB tokeni satmadı.

İkinci olarak geliştiriciler, 750 milyon ARB tokeninin ilk tahsisinin arkasındaki mantığı, forum gönderisinde ayrıntılarla ele aldığını söyledi.

Açıklamada, 50 milyon ARB tokeninin zincir içi transferlerine ilişkin olarak, 40 milyon ARB tokeninin finansal piyasalar alanındaki uzman bir kuruluşa kredi olarak tahsis edildiği belirtiliyor. Kalan 10 milyon doların ise itibari paraya dönüştürüldüğü ve operasyonel maliyetler için tahsis edildiği ifade ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları