Bitcoin

SICAK GELİŞME: Elon Musk Resmen Açıkladı: Bitcoin İle Tesla Alınabilecek

Elon Musk, Bitcoin ile Tesla ödemelerinin önünü açtı.

Dünyanın en zengin ikinci ismi Elon Musk, kısa süre önce Tesla’nın yaptığı Bitcoin (BTC) alımı sonrası iyiden iyiye kripto para sektörüne ısındı. DOGE ve BTC ile ilgili attığı tweetler ile bir süre gündem olan Musk, şimdi ise Tesla üzerinden direkt olarak Bitcoin ödemesi yapılabileceğini belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı ise bu haberin duyulmasından hemen sonra %2,4 yükseliş yakalayarak 55.000 doların üzerine çıktı.

Tesla, Bitcoin’den Para Kazanmaya Devam Ediyor

Twitter’da ise şimdiden Tesla’nın Bitcoin ödeme opsiyonunu aktif hale getirdiğini gösteren gönderiler paylaşılmaya başlandı. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı şimdiden şirkete neredeyse 3,5 milyar dolar kazandırdı ve bu kazanç Bitcoin ödemelerinin önünü açmış olabilir.

Buna ek olarak daha fazla kurumun Bitcoin’e akın etmesi de volatiliteyi daha önceki senelere göre ciddi anlamda düşürdü.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Tesla'yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

2017 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin fiyatının ortalama bir düzeltmesi %40’a tekabül ederken şu anki rallide maksimum %30 görüldü.

Bu da daha fazla kurumun BTC alması ve lider kripto para biriminin artık değer tasarruf aracı haline gelmeye başlaması ile mümkün oldu. Bu da Tesla’nın BTC ödemelerini kabul etmesinde etkili olmuş olabilir.

Elon Musk’ın şimdi direkt olarak Bitcoin ödemelerini açması ise daha fazla kullanıcının BTC almasını sağlayabilir. Buna rağmen Tesla’nın Bitcoin ödemelerini istediği zaman hiçbir sebep göstermeden bırakabileceği veya reddedebileceği de uyarılar arasında yer almakta ve dikkat çekmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu