Borsa

Sıcak Gelişme: Huobi’nin İddiasına Yerel Yönetimden Yalanlama Geldi

Şeyseller, Huobi'nin kendileri tarafından denetlenmediği ve burada bulunmadığını aktardı.

Çin’in en büyük kripto para borsası olarak bilinen Huobi, Şeyseller merkezli olmayabilir. Huobi’nin resmi internet sitesine girildiğinde şirketin Şeyseller Cumhuriyeti merkezli olduğunun ve olası bütün yasal konularda yerel mahkemelerin sorumlu olacağının vurgulandığı görülüyor.

Huobi, Şeyseller Merkezli Değil mi?

Ancak Şeyseller tarafından yayınlanan resmi açıklamada, bunun doğru olmadığı belirtildi ve Huobi hakkında uyarıda bulunuldu.

Çin piyasasına hakim isimlerden Colin Wu’nun paylaştığı gönderide, Şeyseller’in direkt olarak Huobi borsasına karşı yatırımcıları uyardığı görülüyor. Huobi’nin asla Şeyseller merkezli olmadığı vurgulanırken, herhangi bir lisansın da alınmadığı ifade edildi.

Şeyseller’in finansal regülatörü, Huobi’nin ne şimdi ne de geçmişte Şeyseller tarafından denetlenmediğini net bir şekilde vurguladı. FSA, son ifadesinde ise yatımcıları bu borsaya karşı dikkatli olmaya davet etti.

Aslında benzer bir durum daha önce Binance’in başına gelmişti. Malta merkezli olduğu vurgulanan Binance, Malta tarafından yapılan açıklama ile piyasanın gündemine oturdu. Malta’nın yaptığı açıklamada Binance’e herhangi bir lisans vermediği vurgulandı. Changpeng Zhao ise daha sonra yaptığı açıklamada Binance’in net bir merkezi bulunmadığını ve birçok işlemin uzaktan yapıldığını ifade etti.

Binance ve Huobi’nin durumu benzer gözükse de Şeyseller’in finansal regülatörünün Huobi hakkında uyarı yayınlaması oldukça ciddi gözüküyor. Huobi ise basın saati itibarıyla bu konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu