XRP

SICAK GELİŞME: Ripple Davasının Bugünkü Duruşmasında XRP Zaferi!

Ripple, SEC'yi karşı sembolik öneme sahip bir zafer elde etti.

ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden Ripple ile ABD’nin finansal regülatörü SEC arasındaki davanın bugünkü duruşması çok sert geçti.

SEC, BTC ve ETH İle İlgili Evrakları Paylaşacak

Ripple, kendisine açılan menkul kıymet davası ile boğuşurken ABD’nin finansal regülatörünün kanıt sakladığını vurgulamıştı. 15 Mart tarihinde SEC’nin Bitcoin ve Ethereum ile ilgili önemli bilgileri sakladığını belirten ve SEC’nin bunları saklı tutma talebine karşı talepte bulunan Ripple, kısmi zafer elde etti.

SEC ilk başta yaptığı savunmada BTC ve ETH’nin menkul kıymet olmaması ile ilgili belgelerin davadan alakasız olduğunu vurgulamıştı. Şimdi ise mahkemeye başkanlık eden Yargıç Sarah Netburn, ilgili evrakların mahkemeye beyan edilmesine hükmetti. SEC bu karar doğrultusunda üçüncü partilerle (kripto para borsaları ve platformlar) yaptığı ve direkt olarak BTC ile ETH’nin menkul kıymet statüsünün ele alındığı konuşmaları ibraz etmek zorunda. Ripple’ın buradaki amacı ise XRP’nin durumunun aslında BTC ve ETH’den çok farklı olmadığını ortaya çıkartıp haklılığını kabul ettirmek.

SEC’nin kendi birimleri arasında yaptığı konuşmalar ise kurum gizliliği nedeniyle açıklanmayacak. Buna rağmen SEC ve Ripple arasındaki ilk sürtüşmeden Ripple lehine karar çıkması büyük bir gelişme olarak görülmekte. XRP fiyatı da son 1 saat içerisinde %7 yükseliş elde ederek bu gelişmenin önemini ortaya koydu. XRP fiyatının son 24 saat içerisinde 28 milyar dolar hacme ulaştığı ve neredeyse Ethereum’un hacmini yakaladığı da görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Zafer demek için çok erken

Volkan

McCaleb yavsagindan bu aralar bir satış bekliyorum ama biraz daha yükselmesini bekliyor galiba…

Hüseyin

Bu kodumun coini boğa sezonunu başlatacak bizim kilerde halen bu coini alıyor

Davaro

Ne diyon mahoo kurduğun cümleye bak.

Anonim

Vay keko vay 🙂


Başa dön tuşu