BitcoinHaberler

Sıcak Gelişme: SEC, Bir Bitcoin Spot ETF Başvurusu Hakkında Kararını Verdi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir Bitcoin ETF'si başvurusu hakkında daha kararını verdi.

One River Asset Management tarafından sunulan spot Bitcoin ETF’si başvurusu One River Carbon Neutral Bitcoin Trust, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildi.

SEC, söz konusu ETF’nin NYSE Arca borsasında listelenmek için gerekli yeterli yatırımcı korumasına sahip olmadığını belirtti. Yetkili kurum daha önce reddettiği spot BTC ETF’leri için de benzer bir gerekçe göstermişti.

İlgili Haber
SEC'e Yeni Bir Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yapıldı: Bu Kez Durum Farklı Mı?

One River’ın Bitcoin Spot ETF Başvurusu, Karbon Salınımı Taahhüdü Nedeniyle Diğerlerinden Farklıydı

One River, Mayıs 2021’de ETF için evraklarını teslim etmiş ve SEC Mart ayında kararında bir gecikme olduğunu duyurmuştu. Bu spot ETF başvurusu, One River’ın fondaki BTC ile ilişkili emisyonları karşılamak için karbon kredileri satın alma ve elden çıkarma taahhüdünde bulunması nedeniyle diğerlerinden farklıydı.

SEC, bir dizi vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakarken, kendisine sunulan tüm spot BTC ETF’lerini reddetti veya erteledi. Örneğin yetkili kurum, Mart ayında NYDIG ve GlobalX tarafından yapılan başvuruları reddetmişti.

SEC’in onayından geçen son vadeli işlemler BTC ETF’si, Valkyrie’nin yaptığı başvurulardan biriydi. Bu varlık yöneticisi, başvurusunu 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında yapmıştı. Daha önce onaylanan diğer BTC vadeli işlem ETF’leri ise 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında sunulmuştu. Valkyrie’nin “34 Yasası” kapsamında onay alması, Bitcoin ETF taraftarlarına biraz umut vermişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu