Bitcoin

Sıcak Gelişme: Tesla da Sonunda Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı!

Tesla tarafından yapılan açıklamada 1,5 milyar dolarlık BTC alındığı açıklandı!

Kurumların Bitcoin alma çılgınlığına Elon Musk ve şirketi Tesla da katıldı. Tesla tarafından SEC’e verilen bildiride 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alındığı doğrulandı. Elon Musk daha önce MicroStrategy CEO’su ile yaptığı konuşmada yüklü miktarda Bitcoin alınıp alınmadığını bilmediğini belirtmişti. Şimdi ise bu konuda netliğe varıldığı görülüyor.

Tesla Sonunda Bitcoin Alımı Yaptı

Bloomberg tarafından aktarılan ve Zerohedge’in de doğruladığı haberin devamında Bitcoin fiyatı kısa süreliğine de olsa 43.000 doların üzerine çıktı. Tüm zamanların rekorunu kıran BTC, basın saati itibarıyla ise 42.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin’in anlık yükselişi Ethereum için de benzer bir etki yarattı ve ETH fiyatı yeniden 1.700 dolar üzerini gördü.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verilen bildiride şirketin farklı “dijital varlıklar” alabileceği de belirtildi. Bunun daha fazla Bitcoin mi yoksa Ethereum gibi başka kripto paralar mı anlamına geldiğini ise zaman gösterecek.

Bu gelişme sonrasında birçok kripto para borsası inanılmaz yoğunluk yaşamaya başladı. Binance CEO’su yayınladığı gönderisinde sitenin yoğun trafik yüzünden zor durumda olduğunu belirtti. FTX ve Bitfinex gibi lider kripto para borsaları da trafik konusunda yoğunluk yaşıyor.

ABD, Bitcoin Rallisine Liderlik Ediyor

Coinbase kripto para borsası üzerinde Bitcoin fiyatının ise genel ortalamanın yaklaşık 452 dolar üzerinde olduğu görülüyor. Bu durum Elon Musk’ın BTC almasından sonra en çok ABD’li yatırımcıların BTC’ye akın ettiğine işaret etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu