HaberlerXRP

Sıcak Gelişme: XRP Yatırımcıları Harekete Geçti – SEC Resmen Dava Edildi

XRP yatırımcıları SEC'e karşı harekete geçip regülatöre dava açtı!

2020 yılının sonlarında kripto para sektörüne damga vuran Ripple davası, XRP yatırımcıları için büyük bir yükselişin silinmesine yol açtı.

XRP fiyatının neredeyse 1 gün içerisinde %100 artış elde ettiği aralık ayı yerini kısa sürede %60 değer kaybeden bir döneme bıraktı. Bunun en büyük sebebi ise ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC’nin Ripple’a açtığı dava oldu. XRP yatırımcıları ise bu olaydan sonra sessizliklerini bozdu ve resmen karşı saldırıya geçti.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Davası İşte Bu Tarihte Görülecek

XRP Yatımcıları SEC’e Dava Açtı

XRP yatırımcılarının 1 Ocak 2021 tarihinde SEC’nin attığı adımdan dolayı menkul kıymet regülatörünü dava ettiği gelişmesi ortaya çıktı. Dava dilekçesinin tarihi 1 Ocak olsa da bu haber kulislerde yeni ortaya çıktı ve bunun etkisi önümüzdeki saatlerde artabilir.

XRP yatırımcılarının bu davadaki temel iddialarının ise SEC’nin attığı bu adımın “yatırımcıları korumak, adaleti sağlamak ve şirketler hakkında bilgi paylaşmak” için yapılmadığı, bunun yerine yatırımcılara zarar vermek istenmesi olduğu görülüyor.

XRP yatırımcıları buna ek olarak SEC’nin neredeyse 7 yıldır XRP ve XRP satışları hakkında herhangi bir karara varmadığını, 7 yıldan sonra gelen bu dava kararının ise şüpheli olduğunu vurgulamakta. Rhode Island Bölge Mahkemesine gidilerek açılan davada SEC’nin yatırımcılara bilerek zarar verdiği de belirtiliyor.

Önde gelen XRP yatırımcılarından bazılarının ise bu davayı önceden haber verip, gelecekte SEC’e karşı başka davalar açma planını açıkladığı görülüyor. John E. Deaton, XRP yatırımcıları olarak SEC’e toplu dava açmak istediklerini ancak bunun için yasalara SEC’e 6 ay öncesinden ihtar çekilmesi gerektiğini vurguladı.

Deaton’ın ifadesi önümüzdeki 6 ay içerisinde XRP yatırımcılarının yeni bir dava açtığına tanıklık edebileceğimizi gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu