coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiSignature Bank Kripto Paralarla Olan İlişkisi Sebebiyle mi Kapatıldı? Yöneticiden Kritik Açıklamalar!

Signature Bank Kripto Paralarla Olan İlişkisi Sebebiyle mi Kapatıldı? Yöneticiden Kritik Açıklamalar!

Signature Bank yöneticisi Barney Frank, düzenleyicilerin gerek olmadığı halde banka faaliyetlerine son verdiğini iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Eski milletvekili ve Signature Bank’in yönetim kurulunda bulunan Barney Frank, geçtiğimiz aylarda yaşanan bankacılık krizinin ardından iddialı açıklamalarda bulundu.

ABD meclisinde görev yaparken önemli bir mali yasayı tasarlayan Frank, yaşanan paniğe rağmen bankanın faaliyetlerine devam etme yetisi olduğunu ancak New Yorklu düzenleyicilerin aksi yönde bir karar aldığını iddia etti:

“Silicon Valley Bank’te oluşan panik nedeniyle bankamızdan yüklü miktarda çekim talebi oldu. Bankaya hücum hareketinin ardından istikrarı sağlasak da özellikle New York eyalet finans kurumları faaliyetimize son verdi.”

Amerikalı eski vekil, New Yorklu düzenleyicilerin bu hamleyi kripto paraların itibarını zayıflatmak için yapmış olabileceğini düşünüyor.

New Yorklu Yetkililerden Cevap Gecikmedi

Signature Bank yöneticisi Barney Frank’in verdiği demecin ardınan New Yorklu devlet kurumları savunmaya geçti. New York Mali Hizmetler Departmanı Müfettişi Adrienne Harris, düzenlediği basın toplantısında Signature Bank’a dair kasıtlı bir karar almadıklarını belirtti.

Harris, söz konusu finans kuruluşunun bir kripto bankası olmaktan çok uzakta olduğunu vurgulayarak şu yorumu yaptı:

“Signature Bank’in mevduat alanında geniş bir tabanı var. Bu nedenle onları bir “kripto bankası” olarak tanımlamak pek de mümkün görünmüyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail