Haberler

Şili Mahkemesi Yeni Karar Aldı

Şili'de karar veren mahkeme, iki tarafı da dinleyecek.

Tribunal de Defensa de la Libre Competencia (TDLC) mahkemesi, kripto para borsalarının bankalarca hesaplarının tek hamlede kapatılmasının ardından yeni kararlara vardı. Kararda, bankaların kripto para borsalarının hesaplarını kapatmasının belirli bir nedene bağlı olabilecek olduğu, bu nedenin ise bankalar tarafından kripto para borsalarına açıklanması ve nedensiz olarak kripto para borsası hesaplarının kapatılamayacak olduğu kararına vardılar.

Tribunal de Defensa de la Libre Competencia (TDLC) mahkemesi aldığı kararın sonucunda bankaların dinlenmesi gerektiği ve bankalar ile borsaların ortak dinlenmesi konusunda karar vererek en kısa süre içerisinde kripto para şirketleri ile bankaları dinlemeleri gerektiği açıklamasında bulundular.

Bitcoin alamıyor, ödeme yapamıyorlar

Şili’deki kripto para borsaları bankaların hesaplarını kapatmış olması nedeni ile müşterilerine asla ödeme yapamadıklarını ve ödeme yapmak için farklı alternatifleri kullanmak zorunda kaldıklarını bunun ise zorlu bir çözüm olduğunu belirtiyorlar. Mahkeme tarafından kararın kısmen olumlu olması ise yasal olarak bir sonraki adımda kripto para borsalarının hesaplarının açılabileceği yönünde beklentiler yaratmışa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu