Kripto Para

Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain: Kripto Paraları Nasıl Düzenleyebileceğimizi Araştırıyoruz!

Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain'den kripto para yasası açıklaması.

Şili Maliye Bakanı Felipe Larrain, kripto para düzenlemeleri konusunda kendi ülkesinin henüz belirli bir takım adımlar atmadığını ve bu konuda yetkililer olarak kendilerinin bu konu üzerinde çalışmalara devam ettiklerini açıkladı. Yetkili, kripto paraların nasıl düzenlenecek olduğu konusunda henüz bir taslak olmadığını belirtirken, dolaylı yoldan ABD’nin kripto para yasalarını oluşturmamasından dolayı nasıl düzenlemeler yapacak olduklarını bilemedikleri ve bu konuda karar veremediklerini ima etti. ABD’nin kripto para yasaları konusunda adım atmadan başka ülkelerin kendi adımlarını atmasının çok zor olacak olduğuna değinen yetkililer, kripto paraların ABD tarafından alınacak olan yasal önlemlere bağlı olarak yasal önlemler alınabilecek olduğunu, aksi halde önlem alınmasının mümkün olamayabilecek olduğunu düşünüyor.

Washington Önlem Alıyor

Washington’ın ekonomi yetkilileri ise gelecekte kripto para yasaları konusunda ilgili önlemleri almayı düşünüyorlar ve bugünden bazı adımlar atmayı sürdürüyorlar. Yetkililer, kripto paraların ne kadar sürede önlem alınacak olduğu konusunda ise açıklama yapmıyor. ABD’nin kripto para önlemlerini almasının ardından bazı ülkelerin bu yasaları ”bizim yasalarımız” diye güncelleyecek olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Kaynak
Bitcoin.News
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu