Kripto HaberleriHaberlerŞirketler Bu Stablecoine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Şirketler Bu Stablecoine Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Takip et

Porto Riko merkezli FV Bank, müşterileri için uluslararası transferleri daha kolay ve daha ucuz hale getirmek amacıyla, müşterilerinin hesaplarına USD Coin (USDC) alabilmeleri için stablecoin dağıtıcısı Circle ile ortaklık kurdu.

FV Bank Ve Circle, Stablecoin (USDC) Yatırımları İçin İşbirliği Yapacaklarını Duyurdu

FV Bank bir blog yazısında, Circle’ın banka müşterilerinin aldığı USDC’yi para yatırma sırasında anında ABD dolarına dönüştüreceğini söyledi.

Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren dijital banka, bu stablecoin mevduatlarının yurt dışı işlemlerini kolaylaştıracağını belirtti.

Açıklamaya göre bu sayede FV Bank hesap sahipleri uluslararası müşterilerine USDC cinsinden fatura kesebilecek.

Bu faturaları cüzdanlar, para birimine dönüştürme işlemleri ve fatura ücretleri konusunda herhangi bir endişe duymadan alabilecekler.

Porto Riko’nun Finansal Kurumlar Denetleme Ofisi (OCIF) tarafından denetlenen FV Bank, dijital bankacılık ve dijital varlık saklama hizmetleri sunuyor.

Blog gönderisinde yer alan bir tabloya göre banka, fonların kullanıcıların kripto para cüzdanlarından banka hesaplarına geçerken USDC işlemlerinin uygunluğunu sağlamaktan sorumlu olacak.

İlgili Haber
USDC CEO'su, Binance'ın Stablecoin Kararı Hakkında Konuştu!

FV’nin kurumsal ve perakende müşterileri, USDC mevduatlarını Ethereum ERC-20 token veya Polygon (MATIC) Blockchain’i aracılığıyla çekebilecek.

Circle, USDC’nin nakit ve üç aylık hazine tahvilleri de dahil olmak üzere ABD dolar rezervleri tarafından tamamen desteklendiğini açıkladı.

Avrupa kripto ödeme hizmeti BCB Group ile kurumsal ödemeler ve finansman platformu Tribal Credit de dahil olmak üzere bazı bankacılık odaklı finans teknolojileri USDC ile entegrasyon sunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları