Haberler

Şirketler ”güvenlik” için Bitcoin tutuyor

Özel şirketler dünya çapında olası saldırılara karşı Bitcoin tutmaya başladı. Asıl mesele ise hangi şirketlerin Bitcoin tutmaya başladığının bilinmemesinde. Basında sürekli olarak oluşturulmaya çalışılan ”şirketler artık kripto para sahibi oluyor” algısının tamamen yanlış olduğunun bilinmesi gerek. Dünya çapında bazı şirketlerin Bitcoin sahibi olması ve siber saldırılar karşısında bunu kullanabilecek olduğunun belirtilmesi maalesef ki bu şirketlerin güvenlik konusunda kendilerine güvenmediklerini ve daha önce en az 1 kez siber saldırı sorunu yaşadıklarını doğruluyor.

Güçsüz ve güvenlik olmayan ”%5’lik” tercih ediyor

Dünyada bu konuda yapılan kesin araştırmalar olmadığından dolayı hangi şirketin ne kadar Bitcoin sahibi olduğu yönünde bilgi yok. Yapılan araştırmalar kamuoyu ve basındaki haberlere göre şekil alırken dünyanın sadece güvensiz olan şirketlerinin siber saldırı karşısında olası fidye istekleri için kasalarında az miktarlarda Bitcoin tuttuklarını gösteriyor.

Türkiye’de kasasında Bitcoin tutan şirket neredeyse yok olsa da daha çok gelişmemiş ülkelerdeki şirketlerin bu şekilde alımlar yaptığına yönelik haberler basına yayılıyor. Türkiye’de ise bu konuda henüz böyle bir vaka yaşanmadığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu