Kripto HaberleriBitcoin"Siyah Kuğu" Kitabının Ünlü Yazarından Bitcoin (BTC) Yorumu: 'Dikkatli Olun!'

“Siyah Kuğu” Kitabının Ünlü Yazarından Bitcoin (BTC) Yorumu: ‘Dikkatli Olun!’

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

“Siyah Kuğu” kitabının ünlü yazarı Nassim Nicholas Taleb, yatırımcılar için potansiyel bir tehlike işareti olarak likiditedeki ciddi düşüşe işaret ederek Bitcoin’in (BTC) son rallisinin sürdürülebilirliği konusunda endişelerini dile getirdi.

“Siyah Kuğu” Yazarı Yatırımcılar İçin Kırmızı Bayrak Olarak Azalan Bitcoin (BTC) Likiditesine İşaret Ediyor

Kripto para biriminin bu yılki etkileyici çift haneli kazançlarına rağmen Taleb’in analizi, kripto piyasalarındaki likidite seviyelerinin 10 ayın en düşük seviyesine ulaşmasıyla piyasanın sallantılı bir zeminde olabileceğini öne sürüyor.

Likiditedeki düşüş, son zamanlarda bankacılıkla ilgili korkularla daha da şiddetlendi ve ABD borsaları, USD ödeme kanallarının ve kripto bankalarının kapatılması nedeniyle en çok etkilenen borsalar oldu.

Bölgedeki piyasa yapıcılar operasyonlarında benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya. USD çiftleri için spreadler de benzer bir eğilim göstererek ABD’deki belirsizliğin bir sonucu olarak artan volatiliteye maruz kaldı.

Taleb, geçmişte kripto para birimlerinin güçlü bir eleştirmeni olmuş ve kripto konseptinde içsel kusurlar olarak algıladığı şeyleri sık sık vurgulamıştır.

İlgili Haber
Kripto Para Düzenlemeleri Japonya'da Tartışılacak! G-7 Ülkeleri Toplanıyor!

Daha önce attığı bir tweette Taleb, belirsizlik nedeniyle Bitcoin’in fiyatının düştüğünü bildiren bir manşetle alay etmiş ve bunun kripto para biriminin “kırılgan olmadığı” iddialarıyla çeliştiğini savunmuştu.

Yazar ayrıca, kendilerini önemli kayıplara yol açacağına inandıkları Bitcoin’e yatırım yapmaktan kurtardığını iddia eden kişilerden aldığı mesajlar için minnettarlığını ifade etti.

Bitcoin’in mevcut fiyat artışına rağmen, Taleb’in azalan likiditeye ilişkin uyarısı yatırımcıların temkinli kalması gerektiğini gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları