blank
HaberlerKripto Para

Şok Rapor: ICOların Yüzde 90’ı Satılan Fiyatın Aşağısında İşlem Görüyor

Yapılan araştırmaya göre çıkan çoğu Token, ICO sürecindeki fiyatından daha düşük fiyatta işlem görüyor. ICO sürecini yapan geliştiriciler genelde düşük fiyat adı altında yatırımcısından erkenden tokenleri almalarını vaat ediyor. Ancak yapılan araştırma borsaya açıldıktan sonra tokenleri almanın daha karlı olduğunu gösterdi.

Binance, OKEx, Huobi gibi dünyaca ünlü kripto para borsalarında listelenen ICO’ların incelemeye alındığı araştırmada, incelenen ICOların yüzde 98,8’inin ICO sürecindeki fiyatının aşağısında olduğunu görüldü.

Araştırma yapan şirket bu durumu şu şekilde açıkladı: “Tokenlerin çoğu bir ürün ortaya koymak yerine fiyatı arttırmak için düşük kaliteli projeler ortaya koyuyor. Bazı yatırımcılar projelerden para kazanmayı başarsa da bu oran yok denecek kadar az.”

Genellikle çıkan tokenlerin Ethereum ağı ile piyasaya sürülmesi bu fiyat düşüşlerinde en büyük etken olarak gösteriliyor. Çünkü 1400 dolarlık zirvesinin 280 dolar ile çok gerisinde olan Ethereum, kendi ağını kullanan tokenlerin ciddi şekilde kaybetmesini sağladı.

Birçok uzmana göre ICOların yüzde 90’ından fazlası ortaya işe yarar bir proje koymuyor ve gelecek vaat etmiyor. Bu nedenle bir ICO’dan vaat edilen paraları kazanmak milyonlarca kişinin katıldığı piyango gibi bir şans oyununu kazanmak kadar zor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu