HaberlerSolana

Solana Ekosistemi İçin İyi Haber: Şirketlerden Yüklü Miktarda Finansman Geldi!

Solana ekosistemi için sevindiren bir gelişme yaşandı. Ekosisteme çeşitli şirketlerden yüklü miktarda yatırım geldi.

Bilindiği üzere bu yılın başından beri NFT satışları büyük bir düşüş gösterdi. Buna rağmen, Solana tabanlı bir NFT pazar yeri olan Magic Eden, finansman turunda 130 milyon dolar toplamayı başardı.

Solana Tabanlı Magic Eden 1.6 Milyar Dolar Değerleme Aldı

Magic Eden, aldığı yatırım ile birlikte toplam 1.6 milyar dolar değerlemeye kadar yükselmeyi başardı. Yatırım turu Greylock ve Electric Capital tarafından ortaklaşa yönetildi. Bu hamlenin, küresel kripto para piyasasında devam eden çöküş sırasında geldiğine dikkat etmek gerekir. Electric Capital’in yönetici ortağı Avichal Garg, bunun ileride çok daha değerli olacağına inandığı için şirkete yatırım yapmayı seçtiğini belirtti.

Açıklamaya göre Magic Eden, toplanan fonları birincil ve ikincil pazar yerlerini genişletmek için kullanmayı planladığını vurguluyor. Şirketin çok zincirli bir pazar yeri haline gelmesi olası gözüküyor. Şirket, çalışan sayısını da 140’a çıkarmayı hedeflediğini bildirdi. Bununla birlikte Magic Eden, NFT dünyasının yanı sıra oyun ve diğer teknolojilere de giriş yapmak istiyor.

İlgili Haber
Solana (SOL) NFT'leri OpenSea Üzerinde Listelenmeye Başlandı!

NFT Satışları Mayıs Ayında Yüzde 34 Düştü

En büyük NFT pazarı olan OpenSea, daha önce C Serisi turunda 13 milyar dolar değerleme kaydetmişti. Bu arada, NFT’lerin küresel satışları Ocak ve Mayıs ayları arasında yaklaşık %34’lük bir düşüş gösterdi.

Solana tabanlı pazar yeri Magic Eden Mart ayı ortalarına kadar dünyanın en büyük dokuzuncu NFT piyasası olarak faaliyet gösteriyordu. Ancak şu anda aynı listede ikinci konumda bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu