Altcoin

Solana (SOL) 110 Doların Üzerine Çıktı, Kripto Rekabeti Kızışıyor!

SOL en güçlü rakiplerini geride bıraktı!

Son zamanların gözde tokenı Solana (SOL) istikrarlı yükselişini sürdürerek tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) görmeyi başardı! An itibarı ile 113 dolardan işlem görmekte olan SOL, 100 doların üzerine çıkarak bir kez daha dikkatleri üzerine topladı.

Şu anda dünyanın 8. büyük kripto para birimi olan Solana, geçtiğimiz ay içinde neredeyse %220’lik bir yükseliş kaydetti. Solana’nın fiyatı dün sabah erken saatlerde %12 yükselerek 103.72 doların üzerine çıktı.

Henüz 18 ay önce piyasaya çıkan token, GlobalBlock’un önde gelen yatırımcılarından Jonas Luethy’ye göre son 24 saat içinde değeri yükselen en iyi 10 kripto para biriminden biri haline geldi.

Luethy, SOL’un bu yükselişinin temelinde Blockchain tabanlı dijital sanat koleksiyonları olan NFT’lerin artan popülerliğinin yattığını belirtti.

Ağustos ayındaki NFT satışları neredeyse 900 milyon dolarlık bir rekora erişti. Bu da mayıs ayındaki rekor sayının üç katından fazla bir değere karşılık geliyor.

Geçtiğimiz haftayı neredeyse stabil geçiren kripto piyasasında %37’lik bir artışla boy gösteren Solana bu yılki kazancını aşağı yukarı %6100’e yükseltti.

Kripto yatırım firması CoinShares yayınladığı son raporda Solana’nın geçtiğimiz hafta boyunca diğer kripto paralara oranla çok daha büyük yatırım girişleri aldığını (7 milyon dolardan fazla net yatırım) ve Bitcoin ve Ethereum’u solladığını ortaya koydu.

Yatırım stratejisti James Butterfill’e göreyse Solana’nın esnek yazılımı ve işlem hızı, bu kadar çok ilgi görmesini sağlayan en önemli etkenler arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu