Kripto HaberleriAltcoinSolana (SOL) Ağı Bir Kez Daha Devre Dışı Kaldı!

Solana (SOL) Ağı Bir Kez Daha Devre Dışı Kaldı!

Takip et

Özellikle ülkemizde oldukça popüler olan blockchain projelerinden Solana (SOL), bir kez daha devre dışı kaldı.

Türkiye saatiyle sabaha karşı 4 sularında gerçekleşen kesinti ile SOL blockchainindeki bütün faaliyetler durdu.

Solana Vakfı’nın ağ durumu için oluşturduğu resmi platform Solana Status, kesintiyi doğruladı.

“Şu sıralar Solana ağında bir sorun yaşanıyor. Ağdaki bütün işlemler durdu. Solana geliştiricileri, sorunu çözerek ağın yeniden işlemesi için çalışıyor. İlerideki saatlerde ağ durumu ile ilgili daha fazla bilgi paylaşacağız.”

Solana ağının geliştiricilerinden Laine, ağ kesintisinin nedeninin “ağdaki bir node’un yanlış yapılandırılması” olduğunu belirtti.

SOL ağındaki kesinti problemleri bitmek bilmiyor. Ağ, 2022 yılının başından beri toplam 13 kez devre dışı kaldı.

Solana projesinin kurucusu Anatoly Yakovenko, ay başında verdiği bir röportajda ağ kesintilerinin projenin “laneti” haline geldiğini, ellerinden geleni yaptıklarını açıklamıştı.

SOL Nedir? Ne İşe Yarar?

Ülkemizdeki kripto para yatırımcıları arasında oldukça popüler olan Solana, akıllı sözleşme blockchain ağlarından biridir. Solana, Ethereum ile aynı kulvarda bir blockchain olduğu için “Ethereum katili” olarak da anılıyor. SOL; Bitcoin, Ethereum ve Cardano’nun ardından en büyük dördüncü blockchain olma ünvanını elinde tutuyor.

SOL ağındaki işlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik seviyeleri, Ethereum’a kıyasla ciddi avantajlara sahip. Ancak ağda sürekli yaşanan kesintiler, yatırımcıları ve geliştiricileri yıldırmış durumda.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları