Sponsorlu

Solana (SOL) Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

2017 yılında Anatoly Yakovenko tarafından kurulan Solana (SOL), üçüncü nesil Blockchain ağı olarak geçmektedir. Özellikle sektörün lider altcoini olan Ethereum’a rakip olan SOL, saniyede binlerce işlem yapabilme kapasitesine sahip; merkeziyetsiz finans ve akıllı sözleşmelere izin veren bir ağ yapısı sunmaktadır.

Bu özellikleri ile Ethereum’un yaptıklarıyla paralel işlemler yapan SOL, en büyük altcoine rakip olarak piyasaya çıkmıştır.

Peki Son Zamanlarda Neden Bu Kadar Popüler?

Merkeziyetsiz finans ve akıllı sözleşmelerin en fazla kullanıldığı ağ şüphesiz Ethereum ağı. Hal böyle olunca da ağdaki ciddi yoğunluk kaçınılmaz oluyor. Bu da işlem ücretlerinin ütopik oranlara yükselmesini ve yatırımcıların da alternatif ağlar aramasının önünü açıyor.

Tam da bu noktada çok daha az işlem ücretleriyle hızlı bir şekilde kullanılabilen ve piyasada Ethereum katili olarak bilinen Solana’nın (SOL) yıldızı parlamış oldu.

Nereden Alınır?

Birçok kripto para borsasında aktif olarak işlem gören SOL, şüphesiz güvenilir kripto para borsası üzerinden alınıp satılmalı. Tam da bu noktada Wall Street traderleri ve yatırımcıları tarafından yönetilen Phemex 20 Ağustos tarihinde Solana’yı da listeledi. Hemen SOL ticareti yapmak için SOL/USDT linkine tıklayabilirsiniz.

Phemex: Güvenilir Bir Kripto İşlem Platformu

Phemex, 2019 yılında kurulmuş profesyonel düzeyde bir kripto para borsasıdır. Merkezi Singapur’da bulunan Phemex, güvenilir ve emniyetli, blok zinciri odaklı bir finansal altyapıya küresel erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Özünde, misyonu dünya çapındaki traderları güçlendirmek olan Phemex, bu sektörde lider bir finansal hizmet sağlayıcısı olmayı öngörüyor. Kurucu Jack Tao ve diğer deneyimli Wall Street traderları ve yatırımcılar tarafından yönetiliyor.

Phemex’in kurulmasının arkasındaki ana fikir, kurucuların kripto endüstrisinde profesyonellik, güvenilirlik ve müşteri desteği eksikliğini fark etmeleriydi. Yıllar sonra, müşterileri ilk sıraya koyan güvenilir bir kripto platformu olarak ortaya çıkan Phemex, aynı zamanda kripto varlıklar için dünyanın önde gelen türev işlem platformlarından biridir ve 37’den fazla işlem çiftinin yanı sıra 34 spot işlem çifti için işlem imkanı sunar. Yüksek kaliteli coinleri listeleme ihtiyacını fark eden Phemex, Solana’yı da, SOL/USDT, 35. işlem çifti olarak seçkin listesine 20 Ağustos 2021’de ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu