Kripto HaberleriHaberlerSon Bitcoin Satışının Ardından ABD Adalet Bakanlığı'ndan Yeni Kripto Para Hamlesi!

Son Bitcoin Satışının Ardından ABD Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Hamlesi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para yatırım dolandırıcılıklarıyla bağlantılı olduğu iddia edilen sanal para hesaplarında 112 milyon doların üzerinde paraya el koyduğunu açıkladı.

ABD Adalet Bakanlığı İçinde 112 Milyon Dolarlık Kripto Para Bulunan Cüzdanlara El Koydu

Adalet Bakanlığı; Arizona Bölgesi, Kaliforniya Merkez Bölgesi ve Idaho Bölgesi’ndeki yargıçlar tarafından onaylanan altı sanal para birimi hesabı için el koyma emri aldı.

Mahkeme belgelerine göre, bu sanal para hesapları çeşitli kripto para yatırımı dolandırıcılıklarından elde edilen gelirleri aklamak için kullanıldı. Bu dolandırıcılık planlarında, dolandırıcılar kurbanlarla çevrimiçi olarak bağlantı kuruyor ve sonunda onları sahte kripto para birimi ticaret platformlarına yatırım yapmaya ikna ediyor.

Mağdurlar tarafından gönderilen fonlar daha sonra dolandırıcılar ve işbirlikçileri tarafından kontrol edilen kripto para adreslerine ve hesaplarına aktarıldı.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Sahipleri İçin Yeni Altcoin Airdrop'u Geliyor: Tarih Belli Oldu!

Adalet Bakanlığı Ceza Dairesi’nden Başsavcı Yardımcısı Kenneth A. Polite Jr. konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Sınır ötesi suç örgütleri, Amerikalıların zor kazandıkları paraları dolandırmak için güven dolandırıcılığını teknolojik beceriyle birleştiriyor. Dolandırıcıların kurbanlarıyla ilişkilerini zaman içinde dikkatlice geliştirdikleri bu çok kötü dolandırıcılıklar, aileleri harap etti ve bireylerin hayat birikimlerine mal oldu. Artık bu sanal para birimini ele geçirdiğimize göre, mağdurlara hızlı bir şekilde iade etmeye çalışacağız.”

FBI’a göre, dolandırıcılar genellikle sosyal ağları ve çevrimiçi iletişim platformlarını, arkadaşlık sitelerini ve yanlış aranmış gibi görünen telefon aramaları ve kısa mesajları kullanarak 30 ila 49 yaş arasındaki kurbanları hedef alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları