binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumSon Dakika: ABD Adalet Bakanlığı, Ethereum Blockchain'ine Saldıran İki Kişiyi Tutukladığını Bildirdi!

Son Dakika: ABD Adalet Bakanlığı, Ethereum Blockchain’ine Saldıran İki Kişiyi Tutukladığını Bildirdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Adalet Bakanlığı, yaptığı son dakika açıklamasına göre, Anton Peraire-Bueno ve James Pepaire-Bueno adındaki iki kardeşi Ethereum blockchain’e saldırmak ve 25 milyon dolar çalmak suçundan tutukladı.

Boston’da yaşayan 24 yaşındaki Anton Peraire-Bueno ve New York’ta yaşayan 28 yaşındaki James Pepaire-Bueno’ya dolandırıcılık, banka dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarını işlemek üzere plan yapmak suçlamalarının yöneltildiği iddianame bugün açıklandı.

Suçlamalar, sanıkların Ethereum blockchain’inin sağladığı bütünlükten faydalanarak yaklaşık 12 saniye içinde hileli bir şekilde 25 milyon dolar değerinde kripto para elde etme planından kaynaklanıyor.

Peraire-Bueno kardeşler dün sırasıyla Boston ve New York’ta tutuklandılar ve ABD saatiyle bu öğleden sonra Massachusetts Bölgesi için ABD Sulh Yargıcı Paul G. Levenson ve New York Güney Bölgesi için ABD Sulh Yargıcı Valerie Figueredo’nun huzuruna çıkarılacaklar.

Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco şunları söyledi: “Bugünkü iddianamede iddia edildiği üzere, Peraire-Bueno kardeşler aylarca planladıkları ve saniyeler içinde uyguladıkları teknolojik açıdan karmaşık, son teknoloji bir planla Ethereum kripto parasından 25 milyon dolar çaldılar.”

IRS Ceza Soruşturması (IRS-CI) New York Saha Ofisi’nden Sorumlu Özel Ajan Thomas Fattorusso şu yorumda bulundu: “Bu kardeşlerin, bekleyen işlemlere hileli bir şekilde erişim sağlayarak, elektronik paranın hareketini değiştirerek ve nihayetinde kurbanlarından 25 milyon dolar değerinde kripto para çalarak Ethereum blok zincirinde türünün ilk örneği olan bir manipülasyon gerçekleştirdikleri iddia ediliyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail