Ana SayfaKripto ParaSon Dakika! ABD Hazine Bakanlığı Rusya'daki Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Yaptırım Uygulayacak! İşte...

Son Dakika! ABD Hazine Bakanlığı Rusya’daki Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Yaptırım Uygulayacak! İşte Detaylar

Takip et

ABD bugün yaptığı açıklamasında, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın ardından uyguladığı yaptırımlarda bir sonraki aşamaya geçtiğini duyurdu.

ABD Hazine Bakanlığı yayınladığı basın bildirisinde Rusya’daki kripto para madenciliği endüstrisini de hedef alacağını duyurdu.

Hazine Bakanlığı, Bitcoin madenciliği şirketi BitRiver ve Rusya merkezli 10 alt şirketinin yaptırıma tabii tutulacağını açıkladı ve ABD’nin hiçbir finansal varlığın Vladimir Putin tarafından yaptırımlardan kaçmak için kullanılmasına izin vermeyeceğini belirtti.

Buna ek olarak ABD, kritik bir ticari bankanın ve Rus oligark Konstantin Malofeyev’in etrafındaki 40’ın üzerindeki kişi ve kurumun da yaptırım listesine alındığını bildirdi.

ABD Hazine Bakanlığı Rusya’da Faaliyet Gösteren Kripto Para Madenciliği Şirketlerinin Yaptırıma Tabii Tutulacağını Açıkladı

Basın bildirisinde Hazine Bakanlığı ayrıca “Rusya’nın kripto para madenciliği endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlerin” hedef alınacağını ve bu alanda Rusya’nın dünya üzerinde en büyük üçüncü ülke olduğunu da belirtti.

Bakanlık ayrıca ABD’nin ilk kez bir Bitcoin ve kripto para madenciliği şirketini hedef aldığını da ekledi.

ABD’li yetkili kurum yaptığı açıklamasında ayrıca, Dışişleri Bakanlığı’nın “Rusya’da ve yurtdışında muhalefeti bastırmaya dahil olan, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü tehdit eden faaliyetlerde bulunan ve Ukrayna’da insan hakları ihlallerine karışan 635 Rus vatandaşına vize kısıtlamaları getireceğini” açıkladı.

Buna ek olarak Rusya’nın kontrolü altındaki Donbas bölgesindeki üç Rus yetkilinin “büyük insan hakları ihlallerine karıştığı için, 17 kişinin ise Belarus’ta demokrasiye zarar verdiği için” yaptırım listesine eklendiğini duyurdu.

Rusya, Ukrayna’da başlattığı işgal ile birlikte özellikle ABD, Avrupa Birliği ve Japonya tarafından yoğun bir şekilde yaptırımlara maruz bırakılıyor.

Daha önce yapılan açıklamalarda uygulanan yaptırımların giderek yoğunlaştırılacağı da belirtilmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları