coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı! İşte Bitcoin’in İlk Tepkisi!

Son Dakika: ABD Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı! İşte Bitcoin’in İlk Tepkisi!

ABD Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Verileri açıklandı. İşte son durum.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasası SEC’ten gelecek spot Bitcoin ETF kararına odaklanmışken BTC ve altcoinlerde bugün gözler ABD’den gelecek olan ekonomik verilere çevrildi.

Her ayın ilk Cuma günü açıklanan veriler ekonomin durumunu anlamak için yatırımcılar ve ilgililer tarafından yakından takip ediliyor.

Açıklanan veriler şu şekilde:

Tarım dışı istihdam Verisi: Açıklanan 216k – Beklenti 170k – Önceki 199k

İşsizlik verisi: Açıklanan %3,7 – Beklenti %3,8 – Önceki %3,7

Gelen veriler sonrası Bitcoin ve dolar endeksinin tepkisi şu şekilde oldu:

Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Verisinin Fiyata Etkisi!

Tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gelmesi o ülkedeki ekonomik toparlanmanın bir sinyali olarak değerlendirilir ve para birimine pozitif bir etkisi vardır.

İş gücü piyasasında yaşanan değişimler FED’in para politikası üzerinde oldukça etkili. Enflasyondaki düşüşün yanı sıra iş gücü piyasasının soğuması gerektiğini düşünen FED, istihdam verilerini yakından takip ediyor.

Bankacılık krizinin de etkisiyle faiz artışlarında terse dönen rüzgar, daha düşük enflasyon ve istihdam verileriyle riskli varlıklar lehine hızını artırabilir.

Açıklanan veriler beklenti üzerinde gelirse DXY’nin (dolar endeksi) yükseldiğini ve Bitcoin’in bir miktar geri çekildiğini görebiliriz. Beklentinin altında gelmesi ise DXY’de geri çekilme görmemize neden olabilir.

İşsizlik oranındaki artış ise DXY’de sert bir geri çekilme görmemize neden olabilir. Bu da Bitcoin için pozitif olacaktır.

Her iki ihtimalde de verinin açıklandığı dakikalarda volatilite yüksek olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail