coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: ABD'de Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı! Bitcoin Tepki Veriyor

Son Dakika: ABD’de Tarım Dışı İstihdam Verisi Açıklandı! Bitcoin Tepki Veriyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika bilgisine göre ABD’de Tarım Dışı İstihdam Verisi beklenti olan 183.000’in üzerinde, 199.000 olarak açıklandı. Bir önceki tarım dışı istihdam verisi 150.000 seviyesindeydi.

İşsizlik verisi ise son veri ve beklenti olan %3.9’dan düşük, %3.7 olarak açıklandı.

ABD Kasım ayı ortalama saatlik kazançlar verisi tahmin edilen %0.3’ten yüksek, %0.4 olarak açıklandı. Önceki ayın verisi ise %0.2 seviyesindeydi.

Veriden sonra Bitcoin ve dolar endeksinin tepkisi şu şekilde oldu:

Eylül ayı istihdam değişimi 35.000 düşüşle +297,000’den +262,000’e revize edilirken, Ekim ayı istihdam değişimi +150,000’de kaldı. Bu revizyonlarla birlikte, Eylül ve Ekim aylarındaki istihdam daha önce bildirilenden 35,000 daha düşük oldu.

Veriler, Çarşamba günü yapılan ve istihdam açıklarının Mayıs 2021’den bu yana en düşük seviyesine gerilediğini gösteren JOLTS anketinin ardından geldi. Ardından ADP İstihdam Raporu, özel sektör istihdamının Kasım ayında 130.000 artış beklentisine karşılık sadece 103.000 arttığını ortaya koydu.

Ancak, ADP raporu genellikle hükümetin ‘resmi’ raporu için kaba bir rehber olarak görülse de, rakamlar son aylarda önemli ölçüde farklılık gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail