coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: BlackRock, Bitcoin Spot ETF Başvurusunda Güncelleme Yaptı!

Son Dakika: BlackRock, Bitcoin Spot ETF Başvurusunda Güncelleme Yaptı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika bilgisine göre BlackRock, Bitcoin Spot ETF S-1 başvurusunun güncellenmiş bir versiyonunu SEC’e gönderdi.

Bloomberg analistleri SEC ile BlackRock ve diğer Bitcoin Spot ETF başvuru sahipleri arasındaki görüşmelerin devam ettiğini bildirmişti.

Benzer şekilde Bitwise da birkaç saat önce SEC’e yaptığı başvuruda bir değişiklik yapmıştı. Analistlere göre bu güncellemeler, onay öncesi SEC ile başvuran şirketlerin yoğun bir pazarlık içerisinde olduğunu gösteriyor.

SEC, başvuruların kabul edilmesi için vadeli işlemlere benzer bir spot ETF başvurusu olan nakit yöntemi tercih edilmesini şart koşarken başvuru sahipleri ise direkt olarak Bitcoin tutacak in-kind yöntem konusunda ısrar ediyor.

Bloomberg analistleri 10 Ocak tarihine kadar Bitcoin Spot ETF’lere onay verilmesi olasılığının %90 olduğunu bildiriyor. Son gelişmeler ve ertelemeler, BTC spot ETF kararlarının SEC tarafından tüm başvuru sahiplerini içerecek toplu bir şekilde alınacağını gösteriyor.

BTC fiyatı spot ETF beklentisi içerisinde bu yazının yazıldığı dakikalarda 42.000 dolar seviyesini aşmış durumda.

Bloomberg kripto para analisti James Seyffart, X üzerinde yaptığı yorumunda BlackRock’ın Bitcoin Spot ETF başvurusu güncellemesi hakkında şunları söyledi:

“Güncellemeler gelmeye devam ediyor. Bu gece BlackRock’tan Bitcoin ETF S-1 değişikliği geldi. Belli ki SEC birden fazla başvuru sahibine aynı ya da çok benzer talimatlar veriyor.

Bu ne anlama geliyor? Detayları okumadan, sadece çarkın hala dönmekte olduğu anlamına geliyor. Hem SEC hem de bu başvuru sahipleri işleri yoluna koymak için çok çalışıyorlar. Bu başvurular muhtemelen birçok görüşmenin ve her iki tarafın da çok fazla mesai harcamasının bir sonucu.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail