BitcoinHaberler

Son Dakika! FED Toplantısı Sona Erdi! Faiz Değişmedi, Bitcoin “Zıpladı”

FED toplantısı sonra erdi.

Bu hafta piyasaların odaklandığı FED toplantısı sonra erdi. Fed tarafından yapılan ilk açıklamada FED’in fazileri artırmayacağı ve bu kararın oybirliği ile alındığı belirtildi.

FED’in kararları açıklamasının ardından ABD 10 yıllıkları 1.67’den 1.63’e kadar düştü. Bu düşüşün ardından yeniden 1.66 seviyelerine çıkan ABD 10 yıllıklarında gözler Powell’ın açıklamalarına çevrildi.

Bu karar sonrası ABD 10 yıllıklarındaki düşüş ile birlikte  Bitcoin’in 56.000$ üzerine doğru sert bir yükseliş gösterdi.

2021 yılının ikinci toplantısını gerçekleştiren Fed, beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Fed tarafından bu toplantıda alınan kararların ocak ayı toplantısında alınan kararlarla paralellik gösterdiği görüldü.

Toplantıda 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin enflasyon beklentilerinin yükselişi dikkat çekti.  Koronavirüs salgınının oluşturduğu ekonomik atmosferin ABD ekonomisinde istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturduğu ifade edildi. ABD ekonomisinin geleceğinin salgının seyrine ve aşı gelişmelerine bağlı olduğu vurgulandı.

Açıklamalar sonrası dolar endeksi 91.9 seviyelerinden 91.5 seviyelerine kadar geriledi. Dolar endeksindeki gerileme Dolar/TL’nin de gevşemesine ve 7.62’den 7.50’lere kadar düşmesine neden oldu.

Piyasalar Fed başkanı Powell’ın 21.30’da yapacağı açıklamalara kilitlendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu