BitcoinHaberler
Öne Çıkan Haber

Son Dakika: İran ABD Üssünü Vurdu Bitcoin Yükselişe Geçti!

ABD İran arasındaki krizden olumlu bir şekilde etkilenen Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD ile İran arasında yaşanan kriz sonucunda yükseliş yaşayan Bitcoin, son 24 saat içerisinde 8000 doların üzerine çıkmayı başardı. An itibarı ile İran’ın misilleme olarak Irak’taki ABD üssünü vurduğu haberi medyaya düştükten sonra yaklaşık 8000 dolardan 250 dolar yükseliş yaşayan BTC, bazı borsalarda 8290 dolar seviyesine kadar yükseliş yaşadı.

Yayın saatine göre 8180 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, aynı altın ve gümüş madenleri gibi dünyadaki krizlerden olumlu olarak etkilenen varlık sınıfları içerisinde gösterilmeye başlandı. Bu bağlamda birçok kişi tarafından “güvenli liman” olarak görülen Bitcoin, ilerleyen dönemlerde daha yüksek fiyat seviyelerini görebilir.

Son yükselişlerden sonra 215 milyar dolar seviyesine yükselen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyeti 68,7 seviyesine yükselmiş durumda.

Uzmanlara göre 8300 dolar seviyesi önemli ve sağlam bir direnç olarak görülürken bu seviyenin kırılması durumunda BTC’de daha büyük yükselişlerin görülebilecek olduğu ifade ediliyor.

*Bitcoin fiyatı anlık olarak değişmektedir. Sitemizden anlık olarak kripto para fiyat takibi yapabilirsiniz: bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat/

Analistlerin kısa ve uzun vadede Bitcoin ile ilgili yaptığı tahminleri öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin İçin Analistler Ne Diyor? Sıradaki Beklenti Ne? Halving Fiyatlanması Başladı Mı?
İlgili Haber
İran Krizi Bitcoin'in Güvenilir Bir Araç Olduğunu Mu Gösteriyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu