blank
BitcoinHaberler

Son Dakika! “Joe Biden Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Regülasyonları İçin Hazırlık Yapıyor!”

ABD regülasyonları geliyor mu?

Fox News muhabiri Charles Gasparino kısa süre önce Joe Biden’ın Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Regülasyonları konusunda hazırlık yaptığını paylaştı.

Gasparino, bu bilginin kimliği açıklanmayan kaynakları aracılığıyla Fox News ile paylaşıldığını aktardı.

Kripto paralara yönelik artan yatırımcı ilgisi Devletlerin de ilgisini bu yöne çevirdi. Devletler bugüne kadar bu alanı görmezden geldikleri için kripto para konusunda genel olarak hukuki bir boşluk bulunuyor.

Ancak artan yatırımcı ilgisi bu alanın görmezden gelinmesini giderek zorlaştırdı. Son dönemde Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bir çok ülkeden kripto paralara yönelik yeni yasal düzenleme haberleri paylaşıyoruz.

ABD’nin kripto paralara ve Bitcoin’e yönelik yasaklayıcı bir tutum sergilemesi beklenmiyor. Ancak gelecek regülasyonların içeriği ve kapsamı hakkında net bir bilgi akışı mevcut değil.

Özellikle bankaların ve dev finans kuruluşlarının Bitcoin’e ve kripto paralara yönelmesinin regülasyonların hızlanmasında etkili olduğunu düşünülüyor.

Regülasyonların içeriği ve zamanlaması ile ilgili daha detaylı bir bilgi akışı olduğunda ayrıca paylaşılacaktır. Bildirimlerinizi açmayı ve bizi sosyal medya platformlarından takip etmeyi unutmayın.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu