binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSon Dakika: Microsoft ve OpenAI, 100 Milyar Dolarlık Süper Yapay Zeka Bilgisayarını...

Son Dakika: Microsoft ve OpenAI, 100 Milyar Dolarlık Süper Yapay Zeka Bilgisayarını Duyurdu, Bu Altcoinin Fiyatı Sıçrama Yaptı!

Microsoft ile OpenAI, 100 milyar dolara mal olabilecek süper bir yapay zeka bilgisayarı planlarını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teknoloji devleri Microsoft ve OpenAI’nin yapay zeka (AI) alanında devrim yaratabilecek bir veri merkezi projesi planladıkları bildiriliyor. “Stargate” olarak adlandırılan proje, milyonlarca özel sunucu çipiyle çalışan bir süper bilgisayarın kurulmasını içeriyor.

Görüşmelerden haberdar olan kişilere göre proje 100 milyar dolara kadar mal olabilir. Bu bilgi, OpenAI CEO’su Sam Altman ve Microsoft’un ilk maliyet tahminlerini gören diğer kişilerle konuşan kişilerden geliyor.

Günümüzün en büyük veri merkezlerinden bazılarından 100 kat daha pahalı olacağı öngörülen projeyi Microsoft’un finanse etmesi bekleniyor.

İlgili Haber  Grayscale, Yalnızca Milyonerlere Özel Kripto Para Fonunu Duyurdu: Yalnızca Bu Özelliği Taşıyan Kripto Paralara Yatırım Yapacak!

Önerilen ABD merkezli süper bilgisayar “Stargate”in, şirketlerin önümüzdeki altı yıl içinde inşa etmeyi planladıkları bir dizi tesisin en büyüğü olması öngörülüyor.

Gelişmenin ardından OpenAI CEO’su Sam Altman’ın kurucusu olduğu Worldcoin (WLD) projesi ani bir sıçrama gerçekleştirdi ve saniyeler içerisinde yaklaşık olarak %5 yükseliş yaşadı. Bununla birlikte WLD, gizlilik endişeleri nedeniyle eleştiriliyor. Bu eleştirilere cevap olarak Worldcoin, insanların göz irislerini taradığı orb’ları açık kaynaklı hale getirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail