HaberlerXRP

Son Dakika: Ripple Serbest Bıraktığı XRP’leri Tekrar Kitledi

Sık sık piyasaya XRP pompalaması ile tepkilerin odağında olan Ripple geri adım atmışa benziyor.

Ripple yeni yılın ilk gününde her zaman yaptığı geleneği devam ettirmiş ve emanet cüzdanlarında bulunan 1 milyar adet XRP’yi piyasaya sürmüştü. 2017 yılında başlayan ve 55 ay boyunca devam edeceği bildirilen bu uygulama şüphesiz birçok yatırımcı tarafından hoş karşılanmıyor.

Ripple zaten 2 senenin en düşük seviyelerine gelen XRP fiyatını piyasadaki arz miktarını biraz daha arttırarak daha fazla sıkıntıya sokuyor ve bu yapılan işlem ile birçok yatırımcının Ripple şirketine olan güveni sarsılıyor.

Ripple bunu her ay yapmaya devam edeceklerini ve toplamda 55 ay boyunca 55 milyar XRP’yi piyasaya sürüp piyasa kurucularını XRP ile teşviklendireceklerini açıklamıştı. 2019 yılında bu piyasaya sürme işlemlerini eksiksiz yaparak en yüksek seviyeye çıkaran XRP, 2020 yılına da 1 milyar XRP’yi piyasaya sürerek başladı.

Ripple’den Geri Adım Geldi

Dakikalar önce Whale Alert’in bildirdiğine göre Ripple’ın birkaç gün önce piyasaya sürdükleri 1 milyar adet XRP’nin 900 milyonunu tekrar emanet cüzdanlara geri aldığı ve XRP’leri kitlediği görülüyor.

3 aşama halinde yapılan bu kitleme işlemi toplamda 900 milyon adet olarak verilere yansıdı. Ripple şirketi tepkiler sebebiyle mi yoksa XRP’nin daha da değer kaybetmesi endişesiyle mi böyle bir karar aldı bilinmiyor. Ancak sosyal medyaya yansıyan ifadelere göre yatırımcılar bu durumdan oldukça memnun. Ancak 100 milyon XRP’nin hala kitlenmediği ve piyasada kaldığı da konuşulan konular arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu