HaberlerXRP

Son Dakika: SEC Ripple’a (XRP) Dava Açtığını Resmen Duyurdu! Davanın Tüm Detayları Haberimizde!

Ripple'a yönelik suçlamanın detayları ortaya çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün, Ripple Labs Inc. ve aynı zamanda önemli iki yöneticisine karşı, kayıtsız, devam eden bir dijital varlık teklifi yoluyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladıklarını iddia ederek dava açtığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre;

Ripple; Şirketin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su Christian Larsen; ve şirketin mevcut CEO’su Bradley Garlinghouse, şirketin işlerini finanse etmek için sermaye topladı. Şikayet, Ripple’ın 2013’ten başlayarak, XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetlerde satılması yoluyla fon sağladığını iddia ediyor.

Ripple’ın ayrıca, emek ve piyasa yapma hizmetleri gibi nakit dışı bedeller karşılığında milyarlarca XRP dağıttığı iddia ediliyor. Şikayete göre, şirketin işini finanse etmek için kullanılan XRP satışlarını yapılandırmaya ve tanıtmaya ek olarak, Larsen ve Garlinghouse, XRP’nin yaklaşık 600 milyon dolarlık kişisel kayıtsız satışlarını da gerçekleştirdi.

Ripple’a Yönelik Suçlamanın Nedenleri Açıklandı

SEC Görevlileri, “Perakende yatırımcılara erişim, geniş dağıtım ve ikincil bir ticaret pazarı da dahil olmak üzere halka arzın faydalarını arayan ihraççılar, kayıttan muafiyet geçerli olmadıkça tekliflerin tescilini gerektiren federal menkul kıymetler yasalarına uymalıdır. Ripple, Larsen ve Garlinghouse’un devam eden milyarlarca XRP teklifini ve perakende yatırımcılara satışını kaydettiremediklerini iddia ediyoruz, bu da potansiyel alıcıları XRP ve Ripple’ın işleri ve bizim için temel olan diğer önemli uzun süreli korumalardan mahrum bıraktı.” dedi

SEC İcra Dairesi Başkan Yardımcısı Marc P. Berger, “Kayıt gereksinimleri, potansiyel yatırımcıların – önemli olarak perakende yatırımcılar da dahil olmak üzere – bir ihraççının ticari faaliyetleri ve mali durumu hakkında önemli bilgiler almasını sağlamak için tasarlanmıştır. Burada, Ripple ve yöneticilerinin bu temel yatırımcı koruma hükümlerini karşılamada yıllarca başarısız olduğunu ve sonuç olarak yatırımcıların hak ettikleri bilgilerden yoksun olduklarını iddia ediyoruz.” dedi.

SEC’in bugün Manhattan’daki federal bölge mahkemesine sunduğu şikayeti, sanıkları 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın kayıt hükümlerini ihlal etmekle suçlamakta ve ihtiyati tedbir, faiz ve hukuki cezalar talep etmektedir.
SEC’in soruşturması, Daphna A. Waxman, Jon A. Daniels ve SEC’in Siber Biriminden John O. Enright tarafından yürütüldü. Dava, SEC İcra Dairesi Siber Birimi Şefi Kristina Littman tarafından da denetleniyor. SEC’in davası Jorge G. Tenreiro, Dugan Bliss, Bayan Waxman ve Bay Daniels tarafından yürütülecek ve Preethi Krishnamurthy tarafından denetlenecektir, denildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu