Kripto HaberleriBorsaSon Dakika: Türkiye'de de Kullanılan Kripto Para Borsasısına Dava Açıldı: İşlemlerin Durdurulması...

Son Dakika: Türkiye’de de Kullanılan Kripto Para Borsasısına Dava Açıldı: İşlemlerin Durdurulması Talep Edilebilir!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New York başsavcısı, Bitcoin ve kripto para borsası Coinex’e dava açarak eyalete kayıt yaptırmamakla suçluyor ve işlemlerin durdurulmasını istiyor.

Aralık 2017’de kurulan CoinEx, Spot, Marjin, Vadeli İşlemler, Swap, AMM, Finansal hizmetler ve diğer ticaret işlevlerini sağlayan küresel bir kripto para birimi ticaret platformu.

New York Başsavcısı Letitia James, Manhattan’daki bir New York eyalet mahkemesine yaptığı başvuruda, CoinEx’in faaliyetlerinin mali dolandırıcılıkla mücadelede kullanılan önemli bir eyalet yasası olan Martin Yasası’nı ihlal ettiğini söyledi.

Dosyada ayrıca Flexa’nın AMP, LBRY, LUNA ve RLY tokenlerinin eyalet yasalarına göre hem menkul kıymet hem de emtia olduğu iddia ediliyor. New York Kıdemli Dedektifi Brian Metz bir yeminli ifadesinde, geçen Ekim ayında CoinEx’in web sitesi aracılığıyla Ethereum üzerinden bu tokenleri alıp satabildiğini söyledi.

CoinEx ayrıca mahkeme celbine uymayı da reddetti.

Başvuruda ayrıca şu ifadeler kullanıldı:
“Tokenlerin her biri Martin Yasası’nın emtia tanımına girmektedir; bu tanım herhangi bir yabancı para birimini ve diğer herhangi bir malı, eşyayı veya malzemeyi içeriyor.”

New York, kripto kredi kuruluşu Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky ve geçmişte Bitfinex ve Tether’e karşı açılan davalar da dahil olmak üzere kripto alanında aktif bir rol oynuyor. Başvuru dilekçesinde CoinEx’in eyalete kayıtlı olmadığı halde “kendisini bir borsa olarak temsil ettiği” iddia edildi.

Başsavcı James ayrıca “New York hesaplarının ve New York müşterilerinden alınan tüm ücretlerin tam bir dökümünü” istiyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Beklenen FED Tutanakları Açıklandı! İşte Detaylar ve Bitcoin ile Altının İlk Tepkisi!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları