binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: Yargıç, SEC'in Ripple (XRP) Kararını Temyize Götürme Talebini Reddetti

Son Dakika: Yargıç, SEC’in Ripple (XRP) Kararını Temyize Götürme Talebini Reddetti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son dakika bilgisine göre Ripple davasında yargıç, SEC’in son Ripple zaferi kararını temyize götürme kararını reddetti.

Karar, Yargıç Analisa Torres tarafından 3 Ekim 2023 tarihinde verildi.

SEC’in erteleme talebi de tartışmalı olduğu için reddedildi. Duruşma 23 Nisan 2024 tarihinde saat 9:00’da başlayacak.

Mahkeme, yargılama öncesi programlama emrinde çeşitli süreler belirledi:

Taraflar, 4 Aralık 2023 tarihine kadar, ortak ön duruşma emri, suçlama talepleri, karar formu ve voir dire soruları da dahil olmak üzere gerekli tüm ön duruşma dosyalarını teslim etmeli.

Taraflar, 4 Aralık 2023 tarihine kadar, kabul edilmesi istenen her bir belgenin bir kopyasını mahkemeye teslim etmiş olmalı.

16 Nisan 2024 tarihinde, saat 14:00’te, tüm tarafların avukatları son bir ön duruşma konferansı için hazır bulunmalı.

Bu karar, Ripple için SEC ile devam eden yasal mücadelesinde önemli bir zafere işaret ediyor.

Peki bu gelişmenin anlamı ne? Ve özet olarak daha önce neler yaşanmıştı:

SEC, alt mahkemenin XRP ikincil satışlarının menkul kıymet arzı olmadığı ve bu nedenle Howey’i ihlal etmediği yönündeki kararını temyiz etmeye çalışıyordu.

SEC, davanın ortasında bir itiraz olan ara temyiz başvurusunda bulunmak istedi (normalde tüm konular nihai olarak karara bağlanana kadar temyize gidilmez, ancak çok önemli konular için istisnalar mevcut). Bu tür bir temyiz başvurusu için mahkemeden izin almanız gerekiyor.

Mahkeme şimdi bu temyiz isteğini reddetti. Temel olarak sadece “bu konu size istisna tanıyacak kadar önemli değil” demiş oldu.

Mahkemenin SEC’e, duruşmaya (veya muhtemelen bazı önergelere) ihtiyacınız var ve daha sonra temyize gidebilirsiniz şeklinde bir cevap verdiği söylenebilir.

Mahkemenin gerekçesinin özeti şu:

1- Bu saf bir hukuk meselesi değil, Howey testinin olguya özgü bir uygulaması. Acil temyiz için uygun değil.

2- Bunlar sadece emsal teşkil edebilecekleri için hukuku kontrol eden konular değil. Bu dava benzersiz gerçekler ve koşullar içeriyor ve bu nedenle emsal değeri sınırlı. Bu aslında pek iyi değil, bu davanın kripto para yanlısı olduğunu ve insanların bunu Howey testi ve kripto hakkında genel bir önerme için kullanmak istediklerini hatırlayalım. Mahkeme ise aynı fikirde değil.

3- New York’taki son LUNA davası, SEC tarafından bu bölge mahkemesi kararına katılmayan bir karar olarak gösterildi, özellikle de NY mahkemesi bu Ripple davasına açıkça atıfta bulundu ve buna katılmadığı için SEC tarafından kullanıldı. Mahkeme bunun bir görüş ayrılığı gerekçesi olduğunu reddetti çünkü iki mahkeme de gerekçeleri konusunda aynı fikirde değiller (bunlar olgulara özgü davalar olduğu için).

4- Mahkemeye göre, ara temyiz bu davayı önemli ölçüde ilerletmeyecektir çünkü bu dava çok spesifik.

Sonuç: Mahkeme sadece SEC’in bu konuları temyiz etmek için sırasını beklemesi gerektiğini söylüyor, mahkemenin kararı olguya özgü ve emsal gösterilemeyecek şekilde sadece bu davayla sınırlı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail