Kripto HaberleriHaberlerSon Dakika: Yetkililer Terra (LUNA) Yöneticilerinin 160 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu!

Son Dakika: Yetkililer Terra (LUNA) Yöneticilerinin 160 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Seul Güney Bölgesi Savcılığının, Terraform Labs’ın çöküşüyle bağlantılı olan ve aralarında kurucu ortak Daniel Shin’in de bulunduğu sekiz kişinin yaklaşık 160 milyon dolar değerindeki mal varlığına el koyduğu bildirildi.

Savcılar, Terra ve Luna kripto para skandalına karışan Terraform Labs çalışanlarına yönelik el koyma kararları yoluyla el konulan mülk miktarının 200 milyar wonu (yaklaşık 168 milyon USD) aştığını doğruladı.

Yerel KBS News’e göre, Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi Mali Menkul Kıymetler Suçları Ortak Soruşturma Ekibi, yasadışı kazançlarını geri almak amacıyla Chaie Corporation’ın eski CEO’su ve Terraform Labs’ın kurucu ortağı Shin Hyun-seong’un da aralarında bulunduğu sekiz kişinin gayrimenkulleri de dahil olmak üzere 200 milyar won değerindeki mülklerine el koydu.

El koyma kararı, şüphelilerin yargılanmaları sırasında suç geliri olduğundan şüphelenilen mal varlıkları üzerinde tasarrufta bulunmalarını engelleyen yasal bir tedbir. Bir savcı, “Şüphelilerin mülkiyet durumlarını araştırmaya devam ediyoruz ve suç gelirlerini geri almak ve mağdurları tatmin amacıyla tespit edilen mal varlıkları için el koyma kararlarını uygulamayı planlıyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz Kasım ayında savcılar Shin’in Seul Seongsu-dong’daki evi de dahil olmak üzere yaklaşık 100 milyar won değerindeki mal varlığını dondurmuştu.

Savcılar Shin’in Terra (LUNA) üzerinden 154.1 milyar won yasadışı kazanç elde ettiğini ve bulabilecekleri gizli varlıkları donduracaklarını tahmin ediyor. Shin’in Terra’yı resmi olarak piyasaya sürülmeden önce düşük bir fiyata satın aldığı ve çok daha yüksek bir fiyata satarak yaklaşık 140 milyar won yasadışı kazanç elde ettiği bildirildi.

Shin’in yanı sıra yedi Terraform Labs çalışanı da toplam 169 milyar won tutarında yasa dışı kazanç elde ettikleri iddiasıyla soruşturma altında olup, bunların 114 milyar won değerindeki mal varlıklarına el konuldu.

Savcılar ayrıca ilgili bir şirketin CEO’su Kim Mo’nun ve Terra projesinin bir parçası olarak sırasıyla 79.1 milyar won ve 40.9 milyar won yasadışı kar elde ettiğinden şüphelenilen ve sadece “A” olarak bilinen eski bir Terraform Labs yöneticisinin mülklerine de el koydu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları