AltcoinBitcoin

Son Düşüş ve Yükselişlerden Sonra Piyasanın Durumu Ne? – Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP)

Kripto para piyasası son zamanlarda düşüş eğilimini sürdürüyor. Bugün BTC 6450 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da an itibarı ile yükseliş yaşamaya başladı. Peki kripto para piyasasındaki son durum ne?

Bitcoin birkaç gün önce 7000 doların altına düşmesiyle beraber kripto para piyasası kırmızıya büründü. Oluşan satış baskısı ve 6450 dolar seviyelerine kadar olan düşüş, birçok yatırımcının panik yaşamasına ve satışlar yapmasına sebep oldu.

Daha önce 6450 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğunu ve dip fiyat olarak belirlendiğini birçok yazımızda belirtmiştik.. (Bknz. bitcoinsistemi.com/analiz/ )

BTC fiyatı bugün gün içerisinde 6450 dolar seviyesinden sekerek yükseliş yaşamaya başladı ve fiyat yayın saatine göre 6900 dolara kadar çıktı.

Bu Durumun Kaybedeni Altcoinler Oldu

BTC bu düşüş ve yükselişlerden sonra tekrar 7000 dolar üzerine çıkabileceği sinyalleri verirken 6450 dolar gibi riskli bir bölgenin de üzerine çıkmayı başarmış oldu. Ancak altcoinler bu süreçte her zaman BTC karşısında daha fazla değer kaybettiler. Son durumda yüzde 68 seviyelerine kadar yükselen BTC hakimiyeti dikkatlerden kaçmazken, bu dönemde çoğu yatırımcının altcoinlerden BTC’ye geçtiği anlaşılıyor.

Ethereum 127 dolar seviyelerinde işlem görürken, XRP ise son yılların en düşük seviyeleri olan 0,19 dolardan işlem görüyor. Diğer altcoinlere de bakıldığı zaman çoğusunun BTC karşısında değer kaybettiği ve bu düşüş ve yükseliş dönemlerinde tek güvenli limanın yine BTC olduğunun anlaşıldığı ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu