bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinSonunda Beklenen Önemli Rekor Geldi: Bireysel Yatırımcı Kripto Para Sektörüne Akın Ediyor

Sonunda Beklenen Önemli Rekor Geldi: Bireysel Yatırımcı Kripto Para Sektörüne Akın Ediyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2021 yılı kripto para yatırımcıları için inanılmaz hızlı başladı. İlk olarak Reddit üzerindeki WallStreetBets kanalının yarattığı FOMO ve daha sonra Elon Musk’ın buna dahil olması her şeyi hızlandırdı. DOGE fiyatı %1.000 artarken bunun uzun vadeli etkisi kripto para sektörünün geneline yönelik oldu.

Kripto para sektörü Elon Musk ve WallStreetBets sayesinde milyonlarca yeni kişiye hitap etmeye başladı. Bitcoin ve kripto paraların en çok ihtiyaç duyduğu ana akım kabul konusunda da bu sayede önemli bir adım atılmış oldu.

Google Üzerindeki Kripto Para Aramaları Rekor Kırdı

Google Trends verilerine bakıldığında ise gerçekten bu yaşananların etkili olduğu görülebiliyor. Dünya çapında “buy crypto” yani kripto para satın alımına yönelik aramaların rekor kırdığı görülüyor. Kurumsal yatırımcıların 2020 yılından beri Bitcoin’e ilgi duydukları bilinse de herkes aslında bireysel yatırımcı akınını bekliyordu.

Bitcoin fiyatının 42.000 dolara kadar çıkması ve kısa sürede değerini 10 kattan fazla arttırması, bu akını getirmeye yetmemişti. DOGE fiyatının %1.000 artması ve Mia Khalifa, Soulja Boy gibi ünlülerin alım yapması ise kesinlikle bireysel yatırımcının dikkatini çekti. Son zamanlarda Chainlink, Polkadot, Binance Coin ve Ethereum gibi kripto paraların tüm zamanların rekorunu kırmaları da bunda etkili olmuş olabilir.

Google aramalarında “buy crypto” ve “crypto” terimlerinin aranmaları tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu rekor en son 2017/2018 yıllarında görülmüştü ve şu an ikinci bir altcoin sezonu yaşanıyor gibi gözüküyor. Bunun ne kadar süreceğini ise tamamen zamanla göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları