coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinSpot Ethereum ETF Kararı Beklenirken SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Para Karşıtı...

Spot Ethereum ETF Kararı Beklenirken SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Para Karşıtı Açıklamalarına Devam Ediyor!

SEC Başkanı Gary Gensler, Temsilciler Meclisi oylaması öncesinde kripto piyasası yasa tasarısını kınadığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasına karşı olumsuz yaklaşımıyla bilinen SEC Başkanı Gary Gensler, Temsilciler Meclisi oylaması öncesinde kripto piyasası yasa tasarısını kınadığını açıkladı.

The Block’un haberine göre, SEC başkanı bugün yayınlanan bir bildiride 21. Yüzyıl için Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasasına veya FIT21 Yasasına karşı olduğunu kamuoyuna açıkladı.

Gensler, önerilen yasanın blockchain ve kriptoyu menkul kıymetler alanından muaf tutacağını ve bunun da yatırımcıların korunmasını zayıflatacağını söyledi.

“FIT21 yasası, yeni düzenleyici boşluklar yaratacak ve yatırım sözleşmelerinin denetimiyle ilgili on yıllardır süren emsalleri baltalayacak, yatırımcıları ve sermaye piyasalarını ölçülemez bir risk altına sokacaktır.

Söz konusu yasa kripto varlıklarının yatırım sözleşmeleri olarak sınıflandırılmasını zayıflatacaj ve bu durum onları SEC’in gözetiminden çıkaracak. Bu da sonuç olarak yatırımcı koruma çabalarını engelleyebilir.”

Gensler açıklamasında, FIT21’in kripto şirketlerinin kripto yatırımlarını ve ürünlerini “merkezi olmayan” ve “özel bir dijital emtia sınıfı” altında sertifikalandırmalarına ve böylece SEC tarafından yapılacak incelemelerden kaçınmalarına olanak sağlayabileceğini savundu.

Bitcoin ve kripto paralara olan ılımlı yaklaşımıyla ön plana çıkan göre Cumhuriyetçi başkan aday ve eski ABD Başkanı Donald Trump söz konusu yasa tasarısını destekliyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Gemini, Kraken, Coinbase ve Digital Currency Group’un da aralarında bulunduğu 60 kripto para kuruluşu da söz konusu yasa tasarısına desteklerini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları