Kripto HaberleriAltcoinSQUID Game'de Kırmızı Işık Zamanı!

SQUID Game’de Kırmızı Işık Zamanı!

Takip et

Dünyayı kasıp kavuran Netflix dizisi Squid Game (Kalamar Oyunu) kripto dünyasını da altüst etti.

Bir anda ortaya çıkan SQUID token çok sayıda yatırımcıyı tuzağına düşürmeyi başardı! Coinmarketcap verilerine göre 24 saatte 2.861 dolara yükselen token, adeta dibi boyladı!

%99.99 oranında değer kaybeden token an itibarı ile 0.003262 dolara kadar geriledi ve 15 dakika içinde 2 milyar dolarlık piyasa değeri yok olup gitti.

Bu düşüşün hemen ardından kurucuların 2,5 milyon dolarla kayıplara karıştığı haberleri de gündeme bomba gibi düştü!

Olayın ardından zaten “bazı olağandışı etkinlikler” nedeniyle kısıtlanan Twitter hesabını takiben söz konusu tokenın web sitesi ve sosyal medya hesapları da çevrimdışı hale geldi.

Sonun Başlangıcı Bağıra Bağıra Gelmişti

Aslında birkaç gün önce bazı kullanıcıların tokenlarını elden çıkaramadıkları haberleri ortalıkta dolanmaya başlamıştı. Bununla birlikte CoinMarketCap de SQUID ile ilgili bir uyarı yayınlamış ve

Kullanıcıların bu token’ı Pancakeswap’ta satamadığına dair birden fazla rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve işlem yaparken dikkatli olun! Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix şovundan ilham alsa da resmi IP’ye bağlı olması muhtemel değildir.

ifadelerine yer vermişti.

Tam Bir Rug Pull!

Kripto literatüründe rug pull olarak anılan olay, aslında tam da SQUID mağdurlarının başına gelen olay. Nitekim Rug Pull, proje geliştiricilerinin projeyi terk ederek kaderine bırakması anlamına geliyor.

Yaşanan bunca şeye rağmen proje kurucuları hakkında çok az şey biliniyor. Bazı sitelerde projenin bir Türk grup tarafından hayata geçirildiğine dair iddialar yer alıyor. Ancak tabii ki bu iddialar henüz netlik kazanmış değil.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

geçmiş olsun. araştırmadan her projeye atlamamak için bir tecrübe daha.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları