binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinStablecoin USDC'den Justin Sun'a Kötü Haber! USDC Bu Ağa Sağladığı Desteği Sonlandırdı!

Stablecoin USDC’den Justin Sun’a Kötü Haber! USDC Bu Ağa Sağladığı Desteği Sonlandırdı!

USD Coin'in (USDC) ihraççısı Circle, Justin Sun'ın sahibi olduğu bu blok zincirinde USDC'nin desteğini sonlandırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen stabilcoin USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle, Tron blok zincirinde USDC’yi artık desteklemeyeceğini açıkladı. Hemen yürürlüğe giren karar, Tron ağından aşamalı geçişin bir parçası.

Circle, Tron Ağında USDC Stablecoin Desteğini Sonlandırdı

Şirket, risk yönetimi çerçevesini bu kararda kilit bir faktör olarak gösterdi. Circle duyurusunda, “Bu eylem, USDC’nin güvenilir, şeffaf ve güvenli kalmasını sağlama çabalarımızla uyumludur. Bu özellikler onu internetteki önde gelen düzenlenmiş dijital dolar haline getirmektedir” dedi.

USDC gibi stabilcoinler, genellikle ABD doları olmak üzere fiat bir para birimine sabitlenmiş bir kripto para türüdür.

Nakit ya da tahvil gibi temel varlıklardan oluşan bir sepet tarafından desteklenirler. USDC, 26 milyar doların üzerinde token arzı ile Tether’den (USDT) sonra en büyük ikinci stabilcoindir.

İlgili Haber  Binance Vadeli İşlemler, 50x Kaldıraç İle Bu Altcoini Listelediğini Duyurdu!

Veriler, bu miktarın 22 milyar dolardan fazlasının Ethereum blok zincirinde bulunduğunu, bunu Solana’da 1,4 milyar dolar ve Polygon’da 530 milyon doların izlediğini gösteriyor. Tron’da ise nispeten daha küçük bir miktar olan 300 milyon USDC bulunmaktadır.

Bu gelişmeye rağmen, Tron’un yerel TRX tokenleri sabit kaldı ve bu yazının yazıldığı sıralarda 0.14 dolardan işlem görüyordu.

Circle, Şubat 2025’e kadar müşterilerinin USDC’lerini diğer blok zincirlerine transfer etmelerini desteklemeye devam edecek. Bireysel kullanıcılar ve Circle dışındaki diğer müşteriler USDC’lerini borsaları kullanarak Tron’a taşıyabilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail