Ana SayfaHaberlerStarbucks, NFT'leriyle Web3 Piyasasına Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Starbucks, NFT’leriyle Web3 Piyasasına Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!

Takip et

Starbucks, önümüzdeki ayki Yatırımcı Günü etkinliğinde kahve temalı NFT’leri içeren Web3 girişimini açıklayacak.

Yakın Zamanda Boğa Sezonunu Yaşayan NFT Piyasasına Starbucks da Kayıtsız Kalamadı

Şirket bu yılın başında kripto para ve Web3 alanına girme planlarını açıklamış, NFT’lerinin sadece dijital koleksiyon ürünü olarak kalmayacağını, sahiplerine özel içeriklere ve diğer avantajlara erişim sağlayacağını belirtmişti.

Starbucks, ilk NFT koleksiyonunun neye benzeyeceği, ne gibi özellikler sağlayacağı ve hangi Blockchain üzerine inşa edileceği gibi ayrıntılara o dönemde pek yer vermemişti.

Şirket planlarının büyük olasılıkla çok zincirli ya da zincirlerden bağımsız olacağını söyleyerek henüz kesinleşmemiş planlara işaret etmişti.

Genel olarak, Web3 haberlerini ön planda tutan kahve perakendecisi, dijital koleksiyon parçalarının mağazalarına kazanç sağlayacak bir değer yaşatabilceğine inandığını ve 2022’de daha fazla ayrıntı açıklayacağını belirtti.

İlgili Haber
Dünyaca Ünlü Minecraft Oyunu Geliştiricileri, NFT ve Blockchain Kullanımı Hakkında Konuştu!

Yatırımlarının büyük ticari hedeflerine nasıl uyum sağlayacağını düşünmeden dijital koleksiyon kervanına katılan bazı şirketler olsa da Starbucks farklı bir yaklaşım deniyor gibi görünüyor. Starbucks, koleksiyon ürünlerini müşteri bağlılığının bir parçası olarak görüyor.

Şirket, Mobil Sipariş ve Ödeme ile Starbucks uygulamasının mimarı Adam Brotman’ı projede özel danışman olarak görevlendirdi.

Starbucks’ın teknolojik yenilikler açısından en büyük başarılarından biri Online Sipariş ve Ödeme oldu.

Şirket, Apple Pay’in yaygınlaşmasından önce bile dijital cüzdan kavramını ilk ortaya atanlardan biriydi. Ödemelerin geniş kitleler tarafından benimsenmesi yaygınlaştıkça Starbucks’ın online siparişleri de arttı.

Starbucks’ın 3. mali çeyreğinde verilen online siparişler, teslimat ve arabaya servis hizmetlerinin toplamı Starbucks’ın ABD içindeki gelirinin %72’sini oluşturdu.

Şirket ayrıca, tüketici davranışlarında COVID kaynaklı değişikliklerin ardından online sipariş satış oranının bir önceki yıla göre %13 artarak %47 gibi rekor bir seviyeye ulaştığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları