Kripto HaberleriBlockchainDünyaca Ünlü Minecraft Oyunu Geliştiricileri, NFT ve Blockchain Kullanımı Hakkında Konuştu!

Dünyaca Ünlü Minecraft Oyunu Geliştiricileri, NFT ve Blockchain Kullanımı Hakkında Konuştu!

Takip et

Minecraft geliştiricisi Mojang Studios yaptığı açıklamada, non-fungible token (NFT) ve Blockchain entegrasyonlarının “genel olarak destekleyecekleri ya da izin verecekleri bir şey olmadığını” belirtti.

Yorumlar, resmi Minecraft web sitesinde yayınlanan bir blog yazısında yer aldı ve Minecraft topluluk yönergelerinde planlanan bir güncelleme öncesinde geldi.

İlgili Haber
Dünyaca Ünlü Amazon Şirketinin Blockchain Adı İçin Yapılan Teklif Dudak Uçuklattı!

Mojang, Minecraft İçinde NFT ve Blockchain Kullanımına İzin Vermeyeceklerini Açıkladı

Mojang, kullanımlarının Minecraft’ta eşit olmayan bir erişim kültürü yaratacağı gerekçesiyle NFT’lere karşı olduğunu söyledi:

“Minecraft Kullanım Yönergelerimizde, bir sunucu sahibinin erişim için nasıl ücret talep edebileceğini ve tüm oyuncuların aynı işlevselliğe erişebilmesi gerektiğini ana hatlarıyla belirtiyoruz. Minecraft’ın herkesin aynı içeriğe erişebildiği bir topluluk olarak kalmasını sağlamak için bu kurallara sahibiz. Ancak NFT’ler, kurallarımız ve Minecraft’ın ruhuyla çelişen kısıtlama ve dışlama modelleri yaratabilir.

Şirket, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Minecraft oyuncularının güvenli ve kapsayıcı bir deneyim yaşamalarını sağlamak için, Blockchain teknolojilerinin istemci ve sunucu uygulamalarımıza entegre edilmesine ve dünyalar, görünümler, persona öğeleri veya diğer modlar gibi Minecraft oyun içi içeriğinin, nadir bulunan bir dijital varlık oluşturmak için Blockchain teknolojisi tarafından kullanılmasına izin verilmez.”

Mojang, Minecraft ile birlikte NFT’leri kullanan belirli bir kripto para projesinin adını vermedi. Kısa bir süre önce, Minecraft’ın kaynak kodlarını bir NFT tabanlı Metaverse oluşturmak için kullanan NFTWorlds isimli bir proje tanıtılmıştı.

NFTWorlds ekibi Discord’da yayınladığı bir açıklamada Mojang’ın açıklamasından ” şaşkına döndüklerini” söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları