Ana SayfaHaberlerDünyaca Ünlü Amazon Şirketinin Blockchain Adı İçin Yapılan Teklif Dudak Uçuklattı!

Dünyaca Ünlü Amazon Şirketinin Blockchain Adı İçin Yapılan Teklif Dudak Uçuklattı!

Takip et

Ethereum domain adı hizmetleri (Ethereum Name Service, ENS) dijital varlıklar endüstrisini şimdiden etkiledi, zira çok sayıda marka, şirket ve influencer Blockchain üzerinde kendi isim hizmetlerini satın alarak kendi isimlerini bu alana taşımanın yollarını arıyor.

Amazon’un Ethereum Blockchain’i Üzerindeki Alan Adı, Anonim Bir Yatırımcıdan 1 Milyon Dolarlık Bir Teklif Aldı

OpenSea sayfasından da anlaşılabileceği üzere, dünyanın en büyük şirketlerinden birinin adına sahip olan alan adı, anonim bir yatırımcı tarafından 1 milyon dolarlık bir teklif aldı.

18 Ekim 2019’da bir kişi “amazon.eth” ENS alan adını o tarihte yaklaşık 20.000 dolar değerinde olan 100 Ethereum karşılığında satın aldı. Daha sonra 8 Şubat 2022’de bir kişi aynı adresi 33 ETH yani o dönemki değeriyle 102.000 dolar karşılığında devraldı.

Yapılan teklif tamamlanırsa, bu alan adını Şubat ayında satın almış olan kişi, yalnızca birkaç ay içerisinde yaklaşık olarak %1.000 kar etmiş olacak. Bununla birlikte satın alma işleminin tamamlanacağı henüz kesin değil.

İlgili Haber
BOE Başkan Yardımcısı Bazı Kripto Para Projelerinin Gelecekte Amazon Kadar Büyüyebileceğini Söyledi!

Anonim Yatırımcı, Şirketin Adına Benzer Diğer Alan Adlarını da Topluyor

Alan adı için 1 milyon dolar teklif eden anonim yatırımcı, kendi OpenSea sayfasına göre aktif olarak çeşitli ENS alan adlarını topluyor. Hesap aynı zamanda Jeff Bezos’un şirketinin adına benzeyen “omozon.eth” alan adının da sahibi.

Ethereum Name Service, uzun ve okunamayan blok zinciri adreslerini insan gözünün hızlı bir şekilde işleyebileceği ve yazabileceği bir şeye dönüştüren Ethereum Blockchain’ine dayalı bir adlandırma sistemidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları