BitcoinHaberlerKripto Para

BOE Başkan Yardımcısı Bazı Kripto Para Projelerinin Gelecekte Amazon Kadar Büyüyebileceğini Söyledi!

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı kripto paralar hakkında konuştu.

2022 yılına iyi bir başlangıç yapamayan kripto para birimleri yıl içerisinde sert düşüşler yaşadı.

Hafta sonu yaşanan düşüşten sonra kripto paralarda toparlanma belirtileri görülmeye başlandı.

Zürih’te gerçekleşen Point Zero Konferansında konuşan İngiltere Merkez Bankası (BoE) başkan yardımcısı Jon Cunliffe kripto paralarda yaşanan toparlanmayı değerlendirdi.

Yıl içinde Bitcoin (BTC) ve kripto paraların değerlerinde 1 trilyon dolardan fazla düşüş olduğuna dikkat çeken Jon Cunliffe, bu çöküşü 2000’li yılların başındaki dot-com çöküşüyle ​​karşılaştırdı.

Cunliffe, piyasadaki mevcut çöküşten kurtulan kripto para birimlerinin Amazon ya da eBay gibi büyük teknoloji şirketleriyle rekabet edebilecek kadar büyüyebileceğini söyledi.

“Ben bu çöküşü 5 trilyon doların silindiği dot-com patlamasıyla karşılaştırıyorum. Bu krizde birçok şirket yok oldu ancak teknoloji yok olmadı.

Bu krizi atlatıp, 10 yıl sonra hala hayatta kalanlar yani Amazon ve eBay gibi şirketler bugünün güçlü şirketleri olarak karşımıza çıktı.

Bu krizle bugün kripto paralarda yaşanan düşüşü karşılaştırdığımda da bu düşüş bir çok kripto para projesi yok olup gidecek.

Ancak bu yaşanan çöküşten sağlam çıkmayı başaran projeler de olacak.

Bu bağlamda önümüzdeki aylarda ne olursa olsun, kripto para teknolojisi ve ekonomisi gelişmeye devam edecek. Gelecekte piyasalar üzerinde verimli ve önemli etkileri olacağını düşünüyorum.”

Kripto para birimlerine ve teknolojisine olumlu yaklaşan Cunliffe’nin aksine BoE Başkanı Andrew Bailey geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir konuşmada kripto paraların gerçek bir değeri olmadığını söyledi.

İlgili Haber
İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yaptı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu