Bitcoin MadenciliğiHaberler

Starbucks’ta Kahve İçerken Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapmak Mı? Neden Olmasın?

Bitcoin Merch'in CEO'su ve YouTuber Idan Abada'nın TikTok videosu viral oldu!

Bitcoin madenciliğinin yalnızca profesyonellerin tekelinde olmasını eleştirmek ve amatör olarak da madencilik yapılabileceğini gösterebilmek için ilginç bir video çeken Bitcoin Merch’in CEO’su ve YouTuber Idan Abada, TikTok’ta yaklaşık 3 milyon kez görüntülendi.

Madencilik yapmak için Starbucks’ın elektriğinden yararlanan, kendi yaptığı ve 875 dolara mal ettiği taşınabilir madencilik cihazı ve çok bağlantılı bir USB hub’ını bağladığı dizüstü bilgisayarı sayesinde BTC madenciliği yapan Youtuber, madenciliğin herkes tarafından ve daha demokratik şekilde gerçekleştirilebilmesi gerektiğini savunuyor.

Paylaştığı videoda sadece bir dizüstü bilgisayara ve birkaç basit alete (2 Bitmain yapımı ASIC çipi olan 10 USB bellekli bir mini fan) sahip olunması gerektiğini belirten Abada, Bitcoin madenciliğinin aslında sanıldığı kadar zor olmadığını belirtti.

Madenciliğe Heveslenenlere Küçük Bir Uyarı

Abada’nın kullandığı yöntem her ne kadar düşük maliyetli ve amatörlere yönelik basit bir çalışma prensibine dayansa da ne yazık ki getirisi de o denli düşük.

Bu tür bir cihazla günlük kazanılabilecek Bitcoin sadece 3.58 dolarlık bir değere sahip. Karı artırmak içinse Starbucks gibi ücretsiz bir elektrik kaynağı bulmak gerekiyor. Ancak yine de profesyonel madencilik cihazlarına göre devede kulak kalan bu kazanım TikTok kullanıcılarının büyük ilgisini çekmeye yetti.

Söz konusu video kısa sürede viral oldu ve yaklaşık 3 milyon kez görüntülenerek bu alandaki ihtiyacın ne denli fazla olduğunu kanıtlamış oldu. Zaten Abada’nın da yapmaya çalıştığı şey tam olarak buydu: İnsanların kafasına “Neden olmasın?” sorusunu yerleştirebilmek!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu