Stellar

Stellar (XLM), Yeni Projesinin Tanıtımını Yaptı! Yatırımcı Çekebilir Mi?

Stellar (XLM) geliştiricileri üzerinde çalıştıkları yeni projenin tanıtımını yaptı. Son gelişme altcoine yatırımcı çekebilir mi?

Stellar (XLM), Ethereum ile Stellar’ı birbirine bağlayacak bir köprü olan Starbridge projesini duyurdu.

Stellar (XLM) ile Ethereum Blockchain’i Arasında Bağlantı Sağlayacak Bir Köprü Oluşturulacak

Proje ile birlikte Stellar ile Ethereum ağındaki DeFi ekosisteminde bulunan yatırımcıların arasında bağlantı kurulması amaçlanıyor.

Ethereum ağında bulunan DeFi tokenlerinin benimsenmesi ve kullanım alanları ile ilgili büyük gelişmeler yaşanıyor ve oluşturulacak bağlantı köprüsü sayesinde XLM’nin de kullanım alanları ve coine olan talep artabilir.

Starbridge projesi ile birlikte Stellar Blockchain’i ile Ethereum ağı arasında bir bağlantı oluşturulacak.

Bilindiği üzere Stellar bazı finansal sistemlerde kullanılıyor ve bu varlıklar borsalarda itibari para birimleri ile takas edilebiliyor. Yeni bağlantı ile birlikte kullanıcılar varlıklarını Ethereum ağına taşıma ve Ethereum ağındaki varlıklarını da Stellar’a taşıma imkanına kavuşacak.

Stellar ile bankalar ve Blockchain’ler arasında oluşturulacak bağlantıyı anlatan görsel.

Geliştiricilerin açıklamasına göre Starbridge projesinde çift taraflı işlemlerin yapılabilmesi için yerel varlıklar ve wrapped varlıklar olmak üzere iki tip varlık kullanılacak.

Yerel bir varlık Stellar Blockchain’ine gönderildiğinde bu varlık bir kontrat içerisinde kilitlenecek.

Geliştiriciler, çok sayıda operasyon ile birlikte ağ üzerinde merkeziyetsizlik oluşturulacağını ve her bir operatöre benzersiz bir anahtar sağlanacağını belirtti.

Oluşturulacak köprünün dizaynında tamamlanamayan ya da başarısız olan işlemlerin geri döndürülmesi mümkün olacak.

XLM geliştirici ekibi Starbridge projesinin halen geliştirilme aşamasında olduğunu ve küresel finans sisteminde Stellar’ın rolünü güçlendireceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu