HaberlerKripto Para

Stox’un Kurucusu Moshe Hogeg, ICO’daki Yatırımcı Paralarıyla Gerçekten Futbol Kulübü mü Satın Aldı?

Daha önce de Çinli bir yatırımcı tarafından dava edilmişti.

Nexo

Amerikalı bir girşimci tarafından dava edilen Blockchain şirketi Stox’un dolandırıcılık ve binlerce kişiyi zarara uğrattığı gerekçeleriyle mahekemeye vermesi Amerikan basınında yankı uyandırdı. Davacı Sean Snyder’ın iddia ettiğine göre şirket dünya çapında birçok yatırımcıyı yüz milyonlarca dolar zarara soktu.

Moshe Hogeg’in Stox haricinde Blockchain telefonu geliştiricisi Sirin Labs ve Blockchain ağı LeadCoin gibi şirketleri de var. Stox ise Ethereum tabanlı bir platform.

Kişisel pahalı harcamalar, yüksek meblalı bağışlar ve satın alınan futbol kulübü

43 sayfalık dava metninde Moshe Hogeg’in ICO’da topladığı paralarla son derece lüks harcamalar yaptığı, Tel Aviv Üniversitesine 1.9 milyon dolarlık bir bağışta bulunduğu, İsrail tarihinin en pahalı konut emlak işlemlerinden birinde 7,2 milyon dolarlık alım finanse ettiği ve İsrail’in en büyük futbol kulüplerinden Beitar Jerusalem’i 7 milyon dolara satın aldığı iddia ediliyor.

Bu, Stox’a Açıklan İlk Dava Değil

Daha önce de Çinli bir yatırımcı Moshe Hogeg ve Stox’a milyonlarca dolarlık kripto paranın yanlış kullanıldığı iddiasıyla 4.6 milyon dolarlık bir dava açmıştı. Çinli yatırımcının iddiasına göre ICO’da toplanan 33 milyon dolarlık paranın sadece 5 milyon doları Stox için kullanılmış, geriye kalan 28 milyon dolarlık kısım yatırımcıları zarara uğratacak şekilde değerlendirilmişti.

STX Neydi Ne Oldu?

Stox’un kripto para birimi STX, 2017 yılının Ağustos’unda zirveyi görmüş ve 77 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna ulaşarak 2.60 dolara çıkmıştı şimdi ise 531.00 dolarlık kapitalizasyona ve 0.01 dolarlık bir değere sahip.

Uzmanlar yatırımcıları özellikle ICO projelerine yatırım yaparken ciddi şekilde araştırma yapmalarını öneriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı