Haberler

“Şu an Bitcoin Almaya Gerek Yok!”

Guggenheim Investments Yönetim Kurulu Başkanı'ndan Bitcoin'le ilgili önemli tavsiye

An itibarı ile 33.400 dolardan alıcı bulan lider kripto para birimi Bitcoin, Çin’in baskıcı rejimi ve İngiltere’nin kripto paralara karşı genel tavrı sebebiyle istenen ivmeyi bir türlü kaydedemiyor.

Özellikle Bitcoin madencilerinin Çin dışında yeni madencilik yerleri arayışına girmeleri ve bu amaçla çıktıkları yolda birçok zorlukla karşılaşmaları Bitcoin hashrate oranlarını ciddi şekilde düşürdü.

Öte yandan New York’un kuzeyinde faaliyet gösteren ve doğal gazla çalışan Bitcoin madencilik tesisine çevreyi kirlettiği gerekçesiyle gösterilen tepkiler çığ gibi büyüyor! Yeşil enerji, yeşil dünya sloganları belki de hiç olmadığı kadar gündemde. Tabii ki tüm bunların etkisi Bitcoin fiyatlarına olumsuz şekilde yansıyor.

Hal böyle olunca da birçok yatırımcı Bitcoin’e yatırım yapma konusunda son derece kararsız bir tablo çiziyor. Bazı analist ya da önde gelen traderlar BTC yatırımları konusunda yatırımcıları temkinli olmaya davet ediyor.

Konuyla ilgili son açıklama Guggenheim Investments Yönetim Kurulu Başkanı Scott Minerd’dan geldi. Minerd, CNBC’ye verdiği röportajda şu an için Bitcoin’e yatırım yapmanın gereksizliğinden söz etti.

Bitcoin’in 10 bin dolara kadar düşebileceği tahmininde bulunan Minerd, BTC’nin şu anki gidişatını daha önce yaşanan güçlü çöküş dönemlerine benzeterek %70-80 oranında bir düşüşün gelebileceğini iddia etti.

Lider kripto para birimi yeniden yükselişe geçmeden önce de bir süre yatay şekilde hareket edebileceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Konuya şöyle bakmak lazım. Dünyada inanılmaz ve korkunç bir para arzı var. Para ne kadar artarsa değeride düşmeli, çünkü para bölüğü enflasyon yapar. Btc de arz artamiyacagindan enflasyon yapmaz, çünkü arz bölüğü yok. Piyasanın enflasyonu btc ye yükselme olarak yansır, amerika faizleri artırması parayı çeker ama işin sonunda çektiği parada verdiği faizle bir daha artar, al sana bir parasal genişleme daha, buda gene enflasyonu kütükler, Sonuç, btc arz bölüğü yasamiyacagindan bunlar hep btc ye yarar. Zamanla btc 1 milyon dolar olur diyenler bu gerçekle hareketle bu tesbiti yapiyor. Sizler insanlara ağaçları saydırarak manipülasyon yapıyorsunuz, zira ormanın bütünlüğünü iskaliyorsunuz. Geçmişte olduğu gibide hep kazanan zenginler oluyor. Fakirin birşey kazandığı yok. Fakir elindekinden de oluyor. Zaten zengini zengin yapan fakirin parası. Sahi siz niye böyle yapıyorsunuz, çünkü sizin patronlarda zenginler kulübünde. O yüzden değirmene su taşıyorsunuz.

Anonim

10 bine düşebilir, yok yatay seyreder, yoyo yatay ve yukarı. E…ne kaldı. Bunlarda ekonomist. Sizde yazıyorsunuz. Bende soruyom 2023 yılında amerika tahvil alimlerini kesip faiz artıracak. 10 binlerde gezinen btc 1000 dolarami düşecek. Zira amerika 2023 yılında başlayacağı faiz artırımını iki sene devam ettirecek en az.


Başa dön tuşu