Altcoin

Sürpriz Bir Altcoin, Ethereum Balinalarının Radarına Girdi!

Görece eski sayılabilecek bir zamanda piyasaya çıkan bu sürpriz altcoin, Ethereum balinalarının radarına girdi!

WhaleStats verilerine göre Request Network ağı tokeni REQ, sürpriz bir şekilde Ethereum balinaları tarafından en çok satın alınan altcoinler arasına girdi. REQ, ETH balinalarının en fazla satın aldığı kripto paralar arasında altıncı sıraya kadar yükseldi.

REQ, 2017 Yılının Gözde Kripto Paralarından Biriydi

Request Network, ICO dönemi olarak bilinen 2017 yılında hayata geçmişti. O dönemde kripto para piyasası ilk büyük boğa koşusunu yaşamış ve Bitcoin fiyatı 20.000 dolar barajını aşmayı başardı. Aynı dönemde kripto paralar dünya genelindeki hükümetler ile de ilk resmi etkileşimlerini yaşamıştı.

Request Network altcoin projesi ilk başlarda PayPal’a benzer bir ekosistem kurmayı amaçlıyordu. Proje ile birlikte tek bir tıkla bütün web sitelerinde ödeme yapılması hedeflendi. Ancak yatırımcılarını üzecek şekilde altcoin projesi, söz konusu boğa koşuşuşunun sona ermesi ile birlikte gözden düşmüştü.

Altcoin Yıllar İçerisinde Değerinin Büyük Kısmını Kaybetti

REQ, zirvesi olan 1 dolardan yıllar içerisinde gerileyerek 0.02 dolara kadar düştü. Proje, 6 Ocak 2018 tarihinde 1.18 dolara yükselerek kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Request Network’ün piyasaya çıkışından bu yana gerçekleştirdiği fiyat hareketleri.

Şu an için ise REQ fiyatı 0.2 dolar civarında işlem görüyor ve düz çizgili bir dip oluşturmuşa benziyor. Bu model, analistlere göre likiditesinin, hacminin ve volalitesinin büyük kısmını kaybetmiş ve oldukça az dalgalı şekilde ilerleyen varlıkların grafiklerinde gözleniyor.

Ethereum balinaları aralarında FTX token, Shiba Inu ve USDC gibi stablecoin’lerin bulunduğu aynı varlık grubunu yaklaşık olarak 6 aydır elinde bulunduruyor. Balinaların elinde Ethereum dışında en büyük miktarda bulunan kripto para 1.5 milyar dolarlık varlık ile FTX Token olarak göze çarpıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu