coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSürpriz Ülkede Kaçak Kripto Para Madenciliği Yapan 50 Çin Vatandaşı Tutuklandı!

Sürpriz Ülkede Kaçak Kripto Para Madenciliği Yapan 50 Çin Vatandaşı Tutuklandı!

Yasadışı kripto para madenciliği yapan Çin vatandaşları, ülkedeki yasağa rağmen ucuz elektriği kullanmaya devam etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Libyalı yetkililer yasadışı bir kripto para madenciliği operasyonuna karıştığı iddia edilen 50 Çin vatandaşını tutukladı.

Libyalı yetkililer bu tür faaliyetleri engellemek için çabalarını yoğunlaştırırken, yaz aylarında elektrik kesintileri günde 18 saate kadar sürüyor.

Açıklamada, tutuklananların Libya’nın batı kıyısında terk edilmiş bir demir fabrikası içinde kripto para madenciliği tesisi işletirken yakalandıkları belirtildi. Başsavcı Sıddık Al-Sour’un bürosu, Trablus vilayetinin doğusundaki Zliten kentinde keşfedilen önemli madencilik sistemlerinin sökülme sürecini gösteren fotoğraf ve videoları açıkladı.

Madencilik sistemleri arasında dijital dönüşüm sistemlerini, veri sunucularını, fanları ve yüksek voltajlı buzdolaplarını birbirine bağlayan kablolardan oluşan bir ağ bulunuyordu.

İlgili Haber  Hong Kong SEC Başkanından Kripto Para Açıklamaları!

Başsavcılığa göre bu son tutuklamalar, Çarşamba günü Misrata’da karmaşık madencilik işlemleri yapmak için kullanılan onlarca güçlü bilgisayarla “suçüstü” yakalandıktan sonra el konulan 10 Çin vatandaşının daha tutuklanmasının hemen ardından duyuruldu.

Başsavcılık, iddia edilen faillerin “kripto para madenciliği yapmak için büyük miktarda malzeme kullanan yüksek enerjili cihazlar” kullandıkları için bu eylemlerin “yasayı ihlal ettiğini” ekledi.

Açıklamada, Libyalı yetkililerin “yüksek enerjili cihazların kullanımı ve para politikası kurallarının ihlali sonucunda kamu parasına ve kamu yararına verilen zararı” değerlendirmek için uzmanlardan yardım istedikleri belirtildi.

Resmi yasağa rağmen Libya, 2021 yılında dünyadaki Bitcoin üretiminin yaklaşık yüzde 0.6’sını gerçekleştirerek Afrika kıtasında kripto para madenciliğinin en yüksek yüzdesini kaydetmişti.

Libya, ABD’den yaklaşık 40 kat daha ucuz olan kilovat saat başına yalnızca 0.004 dolar olan ucuz elektrik maliyetleriyle biliniyor. Bu durum Libya’yı kripto para madenciliği için ideal bir ortam haline getirirken, on yılı aşkın bir süredir ülkeyi saran siyasi istikrarsızlık nedeniyle ülkedeki elektrik şebekelerinin zaten kötü durumda olmasına da katkıda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail